Strůjce mistrovského titulu brněnské Komety v roce 2017 skončil s vrcholovým hokejem uprostřed sezóny ve Znojmě. Šestatřicetiletého veterána po dobu jeho působení v dresu Orlů, kteří hrají rakouskou ligu, trápila zranění, kvůli nimž vynechal většinu loňské sezóny.

 

Letos si v 27 duelech připsal 18 bodů za šest branek a dvanáct asistencí. Další ale po vzájemné dohodě nepřidá.

 

V barvách Komety Vojtěch Němec posbíral kompletní sadu medailí. Útočník s číslem dresu 53 přitom neměl lehké začátky, dlouho čekal na šanci v extralize, provázela ho častá zranění, ale zůstal trpělivý a za krátké časové období se mu povedl takřka husarský kousek.

 

Třikrát hrál s Kometou finále, jednou zvedl nad hlavu mistrovskou trofej a stihl odehrát 465 extraligových zápasů. V nich dal 128 gólů a připsal si 142 asistencí.

 

Prosadit se do extraligy přitom nebylo podle něj nic jednoduchého. „Tehdy nebylo povinností, aby nastupovali mladí hráči, takže kdo na to neměl, prostě nehrál. Byl to tvrdý boj o sestavu,“ vzpomínal v rozhovoru pro klubový web Komety rodák z České Lípy.

 

Když dospěl do věku, kdy by snad mohl pomýšlet na áčko v Liberci, byla zrovna výluka z NHL. „V mužstvu hráli kluci jako Vrbata, Nedorost, Modrý, Kotalík a další. Nebyla prakticky žádná šance se do sestavy dostat. Odešel jsem do druholigového Jablonce a odtud vlastně začala moje cesta dál,“ uvedl útočník, který svou vrcholnou kariéru rozjel právě v Brně.

 

Přiznal také, že nebylo vždy lehké vrátit se na led po zranění a řadě operací. „Bylo jich fakt hodně, ale nebylo to ani kvůli fyzičce, ale spíš byla špatná psychika. Člověk pořád musel začínat od nuly a nebylo to ono. Zranění ke sportu patří, ale v mé kariéře toho bylo tolik, že mi to rozhodně nepomohlo,“ posteskl si Němec.

 

Myšlenky na konec kariéry v minulosti prý neměl. „Byl jsem ale na sebe hodně přísný, protože výkony hlavně ke konci nebyly ideální. Poslední dobou jsem měl v hlavě semínko pochybností, které rostlo a rostlo. Říkal jsem si, jestli na to vůbec ještě mám. Nedokázal jsem to už bohužel zastavit,“ vysvětlil hokejista, který před třemi lety získal bronz v dresu Plzně.

 

Teď to vypadá, že bude šoférovat kamion. „Mám nějaké nabídky, kam jezdit. Možná si pořídím vlastní, možnosti nějaké jsou,“ řekl Vojtěch Němec s tím, že autobus by ho asi nelákal. „To už je moc velká zodpovědnost, zůstal bych u toho kamionu,“ usmál se.

 

Ale jezdit třeba s hokejovým mančaftem by prý asi bavilo. „Vrátil bych se do prostředí, na které jsem byl léta zvyklý. Zažijete spoustu srandy, jste ve skvělé partě kluků. Tohle mi bude moc chybět. Jak ale říkám, autobus mi k srdci nepřirostl,“ dodal forvard.