Hokejisté úřadujícího mistra z Brna zvítězili ve včerejším 10. kola extraligy ve Vítkovicích 4:3 a nad ostravským celkem vyhráli už posedmé za sebou. Kometa přitom měla namále, ale v 55. minutě vyrovnala zásluhou Leoše Čermáka na 3:3 a stoprocentní úspěšností v nájezdech zvrat dovršila. Rozhodující trefu zaznamenal Peter Mueller, pro kterého to byl pátý gól sezony.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a z úvodní převahy se zrodil i rychlý vedoucí gól. Květoň se natlačil před Vejmelku a zakončil neúspěšně, ale dojíždějící de la Rose už doklepl puk do sítě. Švédský zadák skóroval za Vítkovice poprvé.

Příležitost k další frontální ofenzívě se Vítkovickým naskytla vzápětí, když současně odešli na trestnou lavici Němec a Mueller, ale dvouminutovou přesilovku pět na tři domácí nevyužili. A ač byli v první části aktivnější, nakonec přišli i o vedení.

"Měli jsme pět na tři dvě minuty, dost i přesilovek pět na čtyři, musíme to využívat, obzvlášť s mužstvem, jako je Brno, kdy přesilovky a oslabení rozhodují. Měli jsme jich dost, možná by zápasy byl rozhodnutý už v polovině," tvrdil vítkovický útočník Radoslav Tybor.

Kometa ve 12. minutě po domácím zaváhání ve středním pásmu vyrazila na rychlou zteč a Mallet nadvakrát dostal kotouč za Bartošáka. Vítkovický tlak opadl a hned vzápětí Ostravany zachránil Bartošák při velké možnosti Čermáka.

"Mohli jsme asi v první třetině vytěžit víc. Na střely jsme byli o hodně lepší, ale zase si nepamatuju, že by tam byly nějaké velké šance a tutovky," řekl brněnský útočník Bedřichh Köhler.

Také Brno ve druhé části, byť ve výrazně zkrácené formě, nevyužila přesilovku pět na tři, ale Lev se ve 30. minutě nechal v přesilové hře školácky obrat o puk ve vlastním pásmu Köhlerem, který rychlým zakončením nedal Bartošákovi šanci a poslal mistry do vedení.

"Víme, že tomuhle soupeři nemůžeme nabídnout individuální chyby, Kometa je tým, který i minimálně nabídnutou příležitost využívá. Toho jsme se bohužel nevyvarovali," uvedl kouč Vítkovic Jakub Petr.

Domácí se ale sebrali ještě zavčasu a zásluhou pohledné individuální akce Zdráhala ve 34. minutě srovnali. Vítkovický útočník si pátým gólem sezony upevnil pozici nejlepšího střelce týmu. Ještě před koncem druhé části mohl znovu výsledek otočit Kucsera, ale jeho ránu švihem zastavila v 39. minutě tyčka.

Povedlo se to až čtvrthodiny před koncem Tyborovi, který po jednom z několika přečíslení ukázkově schoval svou ránu tahem za beka a Vejmelka puk nezachytil. Vítkovice měly situace na pojištění náskoku, stejně tak však i soupeř na srovnání. Pláška ještě vychytal Bartošák, ale v 55. minutě se Čermák parádně obtočil kolem protihráče a švihem zavěsil.

I v prodloužení měly obě strany velké šance rozhodnout: Květoň v 64. minutě nepřekonal Vejmelku a hned z protiútoku ztroskotal na Bartošákovi Čermák. Nájezdy zvládla Kometa excelentně. Hosté proměnili všechny první tři pokusy, zatímco soupeř jen jeden ze čtyř.

"Měli jsme rozhodnout v prodloužení, byly tam dva nájezdy, jeden já, jeden Květoň, bohužel nás štěstí opustilo. Nájezdy, to je loterie. Bylo vidět, že střelce asi mají lepší, chladnokrevně to zakončili, kdežto my ne," dodal Tybor.