Po brankářské jedničce Karlu Vejmelkovi, který – jak už zpravodajský portál BRŇAN informoval – odešel do zámoří bojovat o místo v týmu Arizona Coyotes, míří do nejprestižnější hokejové ligy světa okusit tvrdý chlebíček také útočník Karel Plášek. Dvacetiletého hokejistu brněnského týmu už předloni draftoval právě Vancouver. A nyní si ho tento věhlasný tým NHL si povolal do Kanady. V rámci letního kempu bude odchovanec Komety bojovat o pozici v hlavním týmu.

„Jsem nadšený a hrozně moc se těším. Je to něco nového, bude to nová zkušenost a velká šance. Vůbec jsem to nečekal, že bych se mohl v brzké době dostat do zámoří. Je to příjemné překvapení a jsem za to rád. Kometě bych chtěl poděkovat za šanci, kterou jsem tady dostal, a že mi umožnila dál se připravovat na novou sezonu. Do Kanady bych měl odletět koncem července nebo začátkem srpna," uvedl pro klubový web Komety Karel Plášek.

Toho reprezentační trenér Filip Pešán povolal letos koncem března spolu s dalšími hráči Komety Liborem Zábranským mladším, Lubošem Horkým a Filipem Králem do přípravy českého národního týmu na hokejové mistrovství světa, ovšem čtveřice brněnských hráčů se nakonec do finální nominace nevešla.

Plášek nastupoval v mládežnických kategoriích, ať už to byl dorost, či juniorka, se kterou slavil mistrovský titul. Postupnými krůčky se šikovný útočník propracoval i do hlavního týmu, kde dosud odehrál 124 utkání v nejvyšší soutěži.

A hned svou první extraligovou trefou rozhodl nadějný forvard zápas mezi Kometou a Třincem, v němž na konci září 2018 vyhrál brněnský celek 2:1. Blýskl se také vítězným gólem v prodloužení play-off s Libercem, když modrobílí doma v DRFG aréně zdolali ve čtvrtém semifinále Bílé tygry 3:2.

Kometa do zámoří pravidelně posílá početnou enklávu hokejistů. Z posledních šesti draftů bylo celkově sedm hráčů Komety vybráno do špičkových týmů kanadsko-americké NHL, což je nejvíc z celého českého hokejového hnutí. A v letošním draftu jsou ve hře jména dalších odchovanců brněnského mužstva Stanislava Svozila a Jakuba Brabence.
Do nejlepší hokejové soutěže světa přitom už dřív odešli tito hráči modrobílých: Filip Král (Toronto Maple Leafs), Jakub Zbořil (Boston Bruins), Martin Nečas (Carolina Hurricanes), Tomáš Vincour (Colorado Avalanche), Michal Kempný (Washington Capitals), Libor Hájek (New York Rangers) a Lukáš Dostál (Anaheim Mighty Ducks).