Jednašedesátá edice módních veletrhů Styl a Kabo, které se na brněnském výstavišti odehrají od 19. do 21. srpna, se svým počtem vystavovatelů pozvolna vrací k rozsahu před pandemií covidu. Od soboty do pondělí se podle ředitele akce Martina Škarky v moravské metropoli představí 161 firem z třinácti zemí. Loni jich bylo 130 a letos v únoru ještě o něco víc. Ovšem v srpnu 2019 jich bylo přes 200. Do Brna se teď o prázdninách vrátí vystavovatelé z Turecka, kteří v únoru nemohli přijet kvůli ničivému zemětřesení. Nejpočetnější zastoupení pak mají Němci.

Firmy z Indie nedostaly víza

„Těší nás, že se daří Styl a Kabo opět zvětšovat do předcovidového stavu. Letos nově přibyly Litva a Rumunsko. Mezi vystavovateli jsou i firmy z Indie, která však stejně jako další země podléhá přísné vízové politice, takže čtyři společnosti se v Brně kvůli neudělení víza neobjeví. Dalších pět se však na módních veletrzích objeví. Každopádně výstavní plocha se zvětší o 431 metrů čtverečních,“ upřesnil Martin Škarka.

Pořadatelům se v únoru osvědčila nová možnost prezentace na stolech

Při této nízkonákladové záležitosti si mohou zájemci vyzkoušet prezentaci. „Myslím, že je to cesta, jak zvýšit počet vystavovatelů. Když zde najdou partnery, mohou už si příště otevřít stánek, a naopak to přitahuje další, kteří si chtějí veletrh osahat,“ uvedla ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová. Podle ní není ani tak důležité, kolik na výstaviště dorazí vystavovatelů, ale kolik se do Brna přijede podívat odborných návštěvníků, jimž je veletrh určený.

Tahákem bude nedělní módní show s misskami

Součástí veletrhů budou dvakrát denně módní přehlídky. A největším tahákem bude nedělní odpolední Summer Style Fashion Show, na které se v pavilonu P představí kolekce návrhářů Pavla Jevuly, Heleny Bedrnové, Miroslava Michaela Knota a Martina Čapka. V roli modelek se předvedou missky Tereza Fajksová, Hana Vágnerová a Nikol Švantnerová a také moderátorky Iveta Vítová, Gabriela Lašková a Eva Decastelo. A moderování se chopí Sandra Parmová s Olgou Lounovou.

Pozor na nové vstupy na výstaviště

Pořadatelé módních veletrhů také upozorňují návštěvníky na změnu vstupu na výstaviště, kterou si vynutily dopravní stavby v okolí a výstavba nové multifunkční haly v Pisárkách. Autem se do lidé do areálu dostanou bránou číslo 4, pěšky můžou jít i přes hlavní bránu nebo z ulice Hlinky. Do pavilonu P pak bude jezdit speciální shuttle bus.