Motorkář nezvládl řízení a dostal smyk, nadýchal přes čtyři promile

  • Foto

    MP Brno

Městská policie řešila v minulých dnech další alkoholovou jízdu. Hrůzný pohled na muže nehybně ležícího uprostřed kolejiště se koncem týdne naskytl strážníkům při kontrole Nádražní ulice.

„Na hlavě měl motorkářskou přilbu a kousek od něj ležel také skútr. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že muž zřejmě nezvládl řízení a v zatáčce dostal smyk. Domněnku hlídky městské policie potvrdili i přítomní svědci, kteří už mezitím přivolali záchrannou službu,“ popsala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

 Strážníci se ihned ujišťovali, zda muž není ohrožen na životě, a do příjezdu sanitky kontrolovali jeho základní životní funkce. Viditelná zranění neměl, z jeho dechu ale silně cítili alkohol.

„Osmačtyřicetiletý muž hlídce nedokázal srozumitelně odpovědět a na její dotazy reagoval pouze zdviženým prostředníčkem. Dechová zkouška přinesla výsledek přes čtyři promile alkoholu. Zdravotníci muže nejprve ošetřili a následně převezli do nemocnice, případem se budou dále zabývat republikoví kolegové,“ uzavřela Skřivánková.

Fotogalerie: