Mají nůž na krku a ve Winning Group Areně se od nich teď čekají dvě vítězství, aby sérii osmifinále s Bílými Tygry vyrovnali a pokusili se o postup do čtvrtfinále v pátém zápase v Liberci.

 

Tam totiž dvakrát po sobě těsně ztroskotali. Nejprve podlehli 4:3 a v sobotu jim utekla výhra v poslední minutě, kdy na 2:2 vyrovnal Klepiš. „Byli jsme kousek od výhry,“ neskrýval kapitán Komety Martin Zaťovič zklamání.

 

Kometa vedla po dvou brankách Petera Muellera až do samotného závěru 2:1, jenže domácí Bílí Tygři pouhých 18 vteřin před koncem třetí třetiny srovnali a pak se prosadili i v prodloužení, které ukončil v 64. minutě Faško-Rudáš gólem na konečných 3:2.

 

„Ten zápas jsme měli vyhrát, vyblokovat střely domácích, ale bohužel to tam padlo a v prodloužení jsme dostali další gól a oba zápasy jsme v Liberci prohráli. Teď doma tak musíme vyhrát další dva zápasy,“ řekl klubové televizi Martin Zaťovič.

 

A litoval i toho, že Kometa neudržela vedení i v prvním zápase pod Ještědem. Domácí prostředí v aréně pod Špilberkem by podle něj byla, kdyby z Liberce dovezli stav 1:1 na zápasy. „Doufám, že teď přijde dost fanoušků, bude vyprodáno a my to zvládneme,“ věří kapitán modrobílých.

 

Brňané otáčeli předkolo play off už loni s Vítkovicemi. „Víme, že to dokážeme otočit, věřím, že vyhrajeme, ale my musíme začít už v pondělí, v úterý pokračovat a vrátit se na rozhodující zápas do Liberce,“ uvedl Zaťovič.

 

Dnešní třetí zápas Komety s Bílými Tygry začíná ve Winning Group Areně v 18 hodin.