Muž podle policie napáchal 30 trestných činů, kradl, co se dalo

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Ze tří desítek trestných činů obvinila vyškovská policie dvaatřicetiletého recidivistu, je podezřelý především z krádeží a poškozování cizích věcí. Škoda přesahuje 400.000 korun, z toho více než čtvrt milionu korun připadá na ukradené věci. Muž je ve vazbě, hrozí mu až osmileté vězení.

Policie ho podezřívá například z toho, že se koncem loňského a počátkem letošního roku vloupal do několika aut ve Vyškově a okolí. Z nich kradl menší hotovost nebo osobní věci, které v nich majitelé zanechali. Po zavírací době "navštívil" podle policie i několik provozoven ve Vyškově a okolních obcích, například v Ivanovicích na Hané nebo v Pustiměři. Tam bral nejen peníze, ale i elektroniku či cigarety.

"Ve dvou případech si troufl i na rodinné domy. V Rousínově mu šlo především o peníze, ve Vyškově si vyhlédl rozestavěný dům, kde ukradl hlavně nářadí," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Obviněná z krádeže ve formě účastenství je i jeho mladší známá, která jej k několika krádežím podle policie dopravila vozem. Šestadvacetiletá žena navíc řídila vůz v době, kdy měla zákaz řízení, kromě krádeže byla tedy obviněna i z maření výkonu úředního rozhodnutí.

V průběhu vyšetřování policie rozšířila trestní stíhání muže o další skutky, šlo především vloupání do aut. Muž kradl i v době nouzového stavu. V dubnu a květnu se podle policie vloupal do vozů ve Vyškově a v Ivanovicích na Hané. Na svědomí má podle policie i ukradené mobily, které nechaly počátkem června dvě ženy v otevřeném automobilu na čerpací stanici v Rousínově. Podle policie však kradl například i na Blanensku či v Brně.

Většinu odcizených věcí již prodal. "Část jako například některá elektronika či odcizený vůz se navrátila majitelům," uvedla mluvčí.

Zdroj: 
čtk PČR