Muž si chtěl pohladit štěně, jeho majitel mu dal bez varování facku

Roztomilý pohled štěněte způsobil ve středu v podvečer nepříjemnosti pětašedesátiletému muži - museli zasahovat strážníci. Další hlídka zadržela cyklistu, který jel v noci na neosvětleném kole - strážníci zjistili, že po něm pátrá policie.

  • Foto

    MP Brno

Muž si chtěl pohladit štěně, jeho majitel mu dal bez varování facku

Roztomilý pohled štěněte způsobil ve středu v podvečer nepříjemnosti pětašedesátiletému muži. Ten si chtěl prý malého psa pouze pohladit, což se ale nelíbilo jeho jednačtyřicetiletému majiteli, který zareagoval nečekaně prudce. Strážníci procházeli kolem bistra v Nádražní ulici zrovna ve chvíli, kdy se před okýnkem rychlého občerstvení mladší z mužů rozpřáhl a staršímu dal facku. Hlídka se k útočníkovi okamžitě rozběhla a uviděla ještě, jak rozčíleně křičí, ať mu nikdo nesahá na jeho majetek. Strážníci majitele psa odtrhli od pětašedesátiletého muže a poté, co se přesvědčili, že nikdo z nich nevyžaduje lékařské ošetření, mladšímu muži oznámili, že je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Protože nerozporoval, že muže udeřil, strážníci mu vypsali pokutu.

 

Cyklista jel v noci na neosvětleném kole, pátrala po něm republiková policie

Třiapadesátiletému cyklistovi se nevyplatila noční jízda bez osvětlení. Muže v tmavém oblečení jedoucího Koperníkovou ulicí si všimla autohlídka městské policie a zastavila ho. Strážníci ho upozornili, že je povinen používat za snížené viditelnosti dostatečné osvětlení a poté, co svou chybu přiznal, mu vypsali pokutu. Při ověřování jeho totožnosti navíc zjistili, že o něj má zájem Policie České republiky a přivolaným státním policistům strážníci následně muže předali.