Muž z Brna tvrdil strážníkům, že je čert, byl omámen toluenem

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

To už tu dlouho nebylo, při své páteční odpolední pochůzkové činnosti se strážníci nestačili divit. Na autobusové zastávce v Heršpické ulici zpozorovali ležícího muže, který od prvního pohledu vypadal omámeně a divně. Vzápětí zjistili, že třiatřicetiletý muž je zjevně pod vlivem omamných a psychotropních látek.

„Ležel na zemi, nebyl schopný bez pomoci vstát a byl silně cítit toluenem. Své chování nekontroloval a stal se hrozbou nejen pro sebe, ale i pro své okolí. Hlídka proto přivolala záchytovou službu a do jejího příjezdu se o něj starala. Než sanitka dorazila, začal se muž chovat velmi podivně,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Ta dále dodala, na strážníky vyplazoval jazyk, třepal rukama a tvrdil jim, že je čert. Současně kolem sebe neustále plival. „Poté, co se uklidnil, předala ho hlídka zdravotníkům. Mohli jej tedy za asistence hlídky převézt k vystřízlivění,“ dodala Skřivánková.

Muž se stal důvodně podezřelým hned ze dvou přestupků. Svým pliváním znečistil veřejné prostranství a pod vlivem návykové látky vstupoval na místa, kde je to zakázáno. Celý případ proto strážníci předali správnímu orgánu k dořešení. „Podobné případy zaznamenáváme spíše ojediněle,“ uzavřela Skřivánková.