Chmel se bude pěstovat tradičním způsobem popínání na modřínových tyčích, známým především z doby před více než 100 lety. „Doroste až do tří metrů, a myslím si, že jiná chmelnice na Brněnsku není. Máme zatím 20 sazenic, vše pak doplní informativní cedule, která využití chmele popíše,“ řekla Kristýna Krakešová z pivovaru Hauskrecht..

Vysazeny byly sazenice Jersey. Tato nově vyšlechtěná odrůda byla pojmenována po indiánském kmeni z okolí Washingtonu. Má vysoký obsah alfa kyselin a velmi příjemné chmelové aroma s jemnou hořkostí a plnou chutí.

"Těšíme se na sklizeň vlastního chmele, s níž bychom rádi dochmelili naši limitovanou edici Brněnské 12. Tu vaříme z čerstvého chmele, který se musí zpracovat řádově během hodin od sklizně, vždy na přelomu srpna a září," uvedl sládek Petr Hauskrecht.

Chmel je vedle sladu a vody jednou ze tří hlavních surovin pro výrobu piva. V Brně bývaly chmelnice na více místech, například na Švábce. To se ale týká středověku, později se chmel dovážel do pivovarů ze Žatecka. V některých místech ale roste volně, například soběšický pivovar do některých várek tento volně rostoucí chmel přidával.