Na brněnské výstaviště dorazí o víkendu putovní festival LétoFest

  • Foto archiv pořadatele

    LétoFest Brno 2018

Nové nebo zřídka hrané skladby představí například Mig 21, Divokej Bill a Wanastowi Vjecy. Zpěvák Marek Ztracený přijede s kapelou, který bude rozšířená o dechovou sekci.

LétoFest se letos konal už v Pardubicích, Českých Budějovicích, Olomouci a Ostravě, následovat bude ještě Plzeň, Karlovy Vary a na závěr na začátku září Liberec.

Festivalový areál v Brně se otevře v pátek v 15:00 a v sobotu ve 13:00. Vstupenky budou v prodeji i na místě. Návštěvníci se mohou těšit také na Pražský výběr, Tomáše Kluse, Monkey Business, Vypsanou fixu, Iné Kafe a další.

Mnoho kapel, které stráví na všech zastávkách Létofestů podstatnou část svého prázdninového koncertování, na něj připravují speciality. "Například Marek Ztracený dorazí s dechovou sekcí, která jistě okoření jeho program a dodá mu další rozměr," uvedl promotér Pavel Vlašín. Poukázal také na novou vizuální show a dlouho nehrané skladby kapely Wanastowi Vjecy.

Divokej Bill a Mig 21 nabídnou posluchačům novinky. "Nové písničky hrajeme také proto, že se nám pak společně s diváky vyvíjejí. Moc na ně ale v programu neupozorňujeme, aby nám je lidé nenatáčeli a nedávali na YouTube. Ty, které tam zahrajeme, vyjdou na našem novém albu v roce 2021," uvedl v tiskové zprávě zpěvák Mig 21 Jiří Macháček.

Sobotní odpoledne bude věnováno také dětem. Pořadatelé pro ně připravují indiánskou stezku, horolezeckou stěnu, nafukovací hrad, různé hry a tvořivé aktivity.

Zdroj: 
čtk