Na brněnské výstavišti dnes začínají Stavební veletrh, Dřevo a stavby a nábytkářský Mobitex a veletrh ProDítě. Lidé si za jedno vstupné mohou prohlédnout jak novinky ve stavebnictví a bydlení, tak ve výbavě dětí do tří let. Stavební veletrhy, které provází Festival architektury, trvají do soboty, ProDítě do neděle.

Na třech stavebních a nábytkářských veletrzích, které obsadí pavilon P, se letos představí 354 firem ve 224 stáncích. Součástí stavebních a nábytkářských veletrhů bude Festival architektury, který je jeho součástí už potřetí. Hlavním tématem festivalu i celého veletrhu je malometrážní bydlení a moderní technologie ve stavebnictví.

Lákadlem pavilonu P je výstava Tiny Houses, která představí deset minidomků o rozloze 25 čtverečních metrů

Vybavení čtyř malometrážních bytů určených pro čtyři různé obyvatele přestaví i veletrh Mobitex. Na výstaviště se dnes po třech letech vrací také veletrh ProDítě, který obsadí pavilon F. Výrobci a dovozci představí novinky, které se snaží ulehčit rodičům péči o nejmenší děti či podporovat zdravý vývoj novorozenců a batolat. Součástí bude od pátku do neděle celodenní doprovodný program s přednáškami.