Na cestovních veletrzích zvou i do historie. Čtveřice brněnských muzeí si připomene 100 let Československa
Foto:
turistika.cz
Svoje plány muzea prezentovala na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Každé muzeum výročí uchopí po svém. Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu s názvem Rok 1918 – co nám válka vzala a dala, která přiblíží závěr první světové války a vznik nových evropských států včetně Československa. "Připomene také vojáky vracející se z fronty do Brna a jejich příběhy," uvedl mluvčí muzea Michael Kalábek.
Technické muzeum v Brně připravuje výstavu Průmysl na Moravě 1918. Zaměří se na důležité oblasti a podniky, které stály za průmyslovým rozmachem regionu. Uzavírá ji rok 1928, kdy bylo otevřeno brněnské výstaviště.
Moravské zemské muzeum se bude zabývat moravsko-slovenskými vazbami v letech 1848-1919. Výstava přiblíží sousedské vztahy, které vedly k národnostnímu sblížení a pak k vytvoření společného státu. Do seriálu akcí se zapojí i Muzeum Brněnska výstavou o textilní firmě továrníka Mořice Fuhrmanna.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Vedení ANO vyloučilo brněnské zastupitele, kteří n…
- FN Brno plánuje výstavbu několika nových pavilonů …
- Třetina návštěvníků na Velké ceně ČR byla ze zahra…
- Zubní pohotovost najdou lidé od ledna v budově S s…
- Zákaz kouření u škol v Brně platit nebude, proti b…
- Školy v Brně poptávají kvůli energetickým nápojům …
- Vzniká dokument o konci bývalého brněnského Prioru…
- Soud v Brně uložil dalším dvěma obžalovaným v kauz…
- Zastupitelé Brna z ANO věří, že je celostátní před…
- Konečně se to povedlo! Zoo Brno poprvé odchovala n…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
