28. 01. 2023 Dnes má svátek Otýlie

Na Francouzské ulici v Brně bude 93 družstevních bytů, architekti právě upravili projekt

Přes devadesát bytů ve vnitrobloku na Francouzské projektuje architektonická kancelář Chybik+Kristof Associated Architects, město tu plánuje družstevní byty. O záměru informoval brněnský magistrát v tiskové zprávě.
210217-34-druzstevni-byty-foto-2-chybik-architekts

Foto:

Chybík+Krištof / Ondřej Chybík, Michal Krištof

„ Projekt nyní vstupuje do fáze zpracovávání dokumentace pro územní rozhodnutí. V tuto chvíli předpokládáme, že bychom samotnou stavbu mohli zahájit do pěti let,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Výstavbu na Francouzské 36 město připravuje ve vnitrobloku, který tvoří brownfield zpustlého starého objektu školky s okolím. „Plánujeme zde bytové domy v konceptu dostupného družstevního bydlení, o který je velký zájem. Jde o alternativu k developerské výstavbě, kdy družstvo staví pro své členy za nákladové ceny, a nikoliv pro zisk. Byty by tak měly být výrazně dostupnější,“ popsal primátorčin náměstek Jiří Oliva (ČSSD).

Ten dále doplnil, že zde bude 93 bytů, většinou 2+kk a 3+kk. Původně tu město počítalo s vybudováním startovacích a seniorských bytů. Se změnou záměru se proto upravily i dispozice bytů, namísto převažujících jedno- a dvoupokojových vhodných pro páry z řad mladých i seniorů tu teď budou hlavně dvou- a třípokojové vyhovující rodinám.

Francouzská patří k lokalitám, ve kterých město plánuje větší bytovou výstavbu, k dalším by patřily třeba Přízřenice, Holásky a především Kamenný vrch.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT