Silnice mezi Drnovicemi a Podomím na Blanensku označená číslem 379 je uzavřená pro kamiony nad 12 tun. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

Bez omezení jsou podle silničářů sjízdné dálnice v kraji, jejichž povrch je většinou mokrý po chemickém posypu, ke zvýšené opatrnosti vybízejí silničáři na dálnici D2 mezi Blučinou a Lanžhotem.

Před náledím varují silničáři na Blanensku, v Brně a jeho okolí a na Vyškovsku, v ostatních částech kraje hrozí námraza a sněhové jazyky.

"S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky probíhá od 4:10 kompletní výjezd všech 21 posypových vozů Brněnských komunikací. Vzhledem ke sněhovým srážkám a teplotám pod bodem mrazu upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy," uvedl provozní ředitel Brněnských komunikací Jan Klištinec.

Ve většině kraje je zataženo, teploty klesají k deseti stupňům pod nulou. Místy se dnes mohou objevit sněhové přeháňky nebo občasné sněžení, nejvyšší denní teploty vystoupí na minus sedm až minus čtyři stupně Celsia. Vát bude mírný, ale přechodně i čerstvý vítr s nárazy kolem 15 metrů za sekundu, který bude pocitově teplotu snižovat a bude tvořit sněhové jazyky.