Na jižní Moravě je 103 potvrzených případů koronaviru

  • Foto

    redakce (ilustrační)

V Jihomoravském kraji přibylo za posledních 24 hodin 11 potvrzených případů nákazy koronavirem a celkem jich je 103. Vyplývá to ze stránek ministerstva zdravotnictví a údajů od krajských hygieniků. Nakažení jsou v různých regionech. Nejvíce je jich v Brně, a to 56. Následují Břeclavsko a Brněnsko, kde je shodně 15 nakažených. Případy jsou i na Blanensku, Znojemsku a Hodonínsku, jeden případ je na Vyškovsku, uvedla dnes večer krajská hygienická stanice.

Nemocní jsou ve všech věkových kategoriích, od dětí až po seniory, testovaných bylo zatím 1722. Krajští hygienici také k úterku hlásí jednoho vyléčeného pacienta z domácí izolace.

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně je hlavní nemocnicí pro moravské pacienty, kteří budou kvůli nákaze koronavirem v těžkém stavu. Nemocnice na to má vyčleněno 43 lůžek s plicním ventilátorem. Nyní pečuje o tři pacienty s nemocí COVID-19 ve velmi vážném stavu.

První potvrzený případ nákazy koronavirem se v České republice objevil 1. března. Od té doby se nákaza potvrdila k dnešnímu večeru u 1654 lidí. Šest pacientů zemřelo na kombinaci chorob včetně COVID-19. Deset lidí se vyléčilo, testům se v celé zemi podrobilo 22.600 lidí.

Mezi kraji má Jihomoravský kraj pátý nejvyšší počet pozitivních pacientů. Nejvíce je jich v Praze, následuje Středočeský kraj, Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Nejméně případů má Liberecký kraj.

Zdroj: 
čtk