fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Na jižní Moravu zamířili Ukrajinci ze západu i ze středu země včetně Kyjeva

220302-bvv-uprchlici-ukrajina-foto-sch010

Foto:

MMB

Na jižní Moravu míří z Ukrajiny uprchlíci především ze západu a také z Kyjeva a střední části země, uvedla dnes mluvčí kraje Alena Knotková. Kraj má centrum pro cizince v brněnské ulici Mezírka. Na výstavišti začalo ve středu fungovat asistenční centrum pro uprchlíky prchající před válkou. Ukrajinu před týdnem napadlo Rusko.

Podle Knotkové v prvních dnech hledali na jižní Moravě pomoc uprchlíci spíš ze západní části Ukrajiny, kde se nachází například město Lvov. "Teď začíná přicházet vlna z Kyjeva a ze střední části Ukrajiny," uvedla Knotková.

Lidé prchající před válkou najdou na jižní Moravě pomoc v asistenčním centru na brněnském výstavišti v pavilonu B. Mohou si tam vyřídit registraci, která je potřebná do tří dnů od vstupu do ČR, dále víza i se zdravotním pojištěním a také ubytování nebo možnost registrace u úřadu práce. S prosbou o pomoc v souvislosti s uprchlíky se mohou lidé obracet i na linku 158, kde jim policisté předají potřebné informace.

Rusové zaútočili na několik ukrajinských měst. Kromě Kyjeva je to například Charkov, Mariupol nebo Cherson. Boje dnes trvají osmým dnem a vyžádaly si mnoho obětí. Z Ukrajiny prchly stovky tisíc lidí.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT