Na soupisce Komety pro utkání už se objevil Peter Mueller, což mělo být příslibem pro zlepšení a zefektivnění hry brněnského týmu hlavně v útoku. Ovšem na ledě to tak rozhodně nevypadalo. První, bezbranková třetina spíš vypadala jako veřejné bruslení, kdy se jezdilo okolo celého stadionu kolem mantinelů s minimem nějakých cílených akcí na jednu či druhou branku. Přesto mohla Kometa vést, když po jedné z ojedinělých střel lehce líznul tyč Kantorovy branky Filip Král. Na stavu 0:0 nezměnila nic ani bezzubá brněnská přesilovka v závěru třetiny.

Ve druhém dějství se obraz hry změnil k lepšímu, bohužel však jenb ze strany domácích. Ti začali lépe bruslit, jejich hra byla důraznější a rázem Kometu přehrávali. Ve čtvrté minutě Karel Vejmelka neudržel puk, odražený od zadního mantinelu, pod lapačkou a obránci Komety neatakovaný Marek Svačina dostal Dynamo do vedení 1:0. Krátce po té mohl srovnat Mueller, ovšem jeho střela opět skončila na tyči pardubické brány a tak za několik minut opět udeřili domácí. Po zaváhání zkušeného Ondřeje Němce na útočné modré šli domácí do přečíslení a po přihrávce Camary přesnou trefou k tyči podruhé překonal Vejmelku Tybor. I zbytek druhé třetiny zvládli l=pe domácí a tak za stav 0:2 z pohledu Komety mohli brňané děkovat svému brankáři a jeho několika výborným zákrokům.

Pokud chtěl tým z Brna s nepříznivým stavem něco udělat, musel v posledním dějství rozhodně přidat na rychlosti, důrazu i na četnosti střelby. Na začátku třetí třetiny to opravdu vypadalo na zlepšení, závar před pardubickou bránou zakončoval Schneider zase do tyče. Ovšem v následné přesilovce to byla jen ukázka zmaru a bezmoci, kdy Kometa kromě impotentních přihrávek a řady nepřesností nepředvedla vůbec nic. Pardubice celkem v pohodě kontrolovaly a občas nebezpečně zahrozily. Záblesk naděje pro Brno přišel sedm minut před koncem. Petr holík zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a precizním pasem vyzval ke skórování brněnského kapitány Martina Zaťoviče. Závěr zápasu se nesl ve znamení snahy brněnského celku. Dokonce dostala Kometa ještě šanci zvýšit tlak v přesilovce na konci utkání, ta však skončila po nešťastné vysoké holi Petera Muellera.  Pardubice posledních dvacet vteřin odehrály v útočném pásmu a Kometě tak ve sváteční den pardubický perník rozhodně nechutnal – domů se vrací bez bodu. Další, už třetí venkovní zápas v řadě, čeká na Kometu už v pátek, kdy nastoupí na ledě Karlových Varů.