fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Na poklidnou atmosféru Brněnských Vánoc dohlédnou strážníci

Strážníci dohlédnou na klidný průběh vánočních trhů nejen v centru moravské metropole, které začínají dneškem a potrvají až do pátku před Štědrým dnem.
brnenske-vanoce1-virtual-visit

Foto:

Virtual Visit, MP Brno

Brněnské Vánoce, které dnes od 17 hodin symbolicky odstartují slavnostním rozsvícením nazdobeného stromu primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS) a biskupem Pavlem Konzbulem na náměstí Svobody, jsou pro tisíce lidí každoročně příležitostí svátečně se naladit, načerpat inspiraci na dárky nebo se potkat se svými známými. Městská policie proto do ulic vyšle stovky strážníků, kteří dohlédnou na jejich bezpečí.

  „Strážníci se postarají o klid na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí nebo Zelném trhu v denních i nočních hodinách, a to až do 23. prosince, kdy vánoční trhy končí,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Pěší hlídky budou v provozní době stánků kontrolovat zmíněné lokality i jejich okolí a strážníci z centrální služebny i pořádkové jednotky dohlédnou na klid také v noci.

„Neméně důležitou roli zastanou operátoři u kamer. Mají díky nim nepřetržitý přehled o dění na všech čtyřech náměstích včetně Moravského, jemuž se v době trhů primárně věnuje Policie ČR,“ doplnila mluvčí.

 „Naším cílem je, aby si návštěvníci vánočních trhů mohli adventní období užít v klidu a cítili se tu bezpečně. Tomu odpovídá četnost a intenzita kontrol, které mají především preventivní charakter. Pokud by ale přece jen nastala nějaká nepříjemná situace, strážníci ji lidem pomohou ihned řešit,“ sdělil vedoucí revíru Střed Radek Hála.

 Po celou dobu konání trhů bude doprava v okolí značně omezena a dotkne se to i těch, kteří mají oprávnění pro vjezd do historického centra. Na omezení řidiče upozorní přenosné dopravní značky zákaz vjezdu a na jejich dodržování dohlédnou strážníci z dopravní jednotky.

 „Denně tudy projde velké množství lidí. Často jde o skupinky, které jsou v družném hovoru a příliš se nesoustředí na to, co se kolem nich děje. Bezpečí chodců je pro nás velmi důležité, proto řidiči, kteří by značení nerespektovali nebo porušovali dopravní předpisy, musí počítat s postihem,“ vysvětlil vedoucí dopravní jednotky Emil Zdražil.

 Přítomnost strážníků se však podle Skřivánkové odrazí i na jiných místech než na vánočních trzích v historickém jádru města. „Desítky hlídek městské policie se zaměří také na okolí nákupních center a hojně navštěvovaných míst. A nebudou chybět ani u rozsvěcení vánočních stromů v jednotlivých městských částech,“ dodala mluvčí.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT