„Protože bylo v Ponávce hodně vody, nechali jsme částečně zatopit suchý poldr v Zamilci, který je jinak určen pro zachytávání vody z Ponávky v případě povodní. V Řečkovicích tak vznikla přírodní bruslařská plocha asi o dvou hektarech. O víkendu si sem našly cestu stovky lidí,” uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Led je tu dostatečně silný a na rozdíl od jiných ploch je bezpečný. Jde o bývalý Dolní rybník, který má využití i během roku. Sportovci zde mají softballová hřiště a za freeride sjezdem se sem sjíždí cyklisté. Je to také oblíbené místo pro vycházky. Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna.

„Letos jsme si to vyzkoušeli a do příštího roku chceme vychytat všechny nedostatky. Pro úpravu ledu můžeme využít rolbu pořízenou z Participativního rozpočtu. Pro snadnější přezouvání a odpočinek sem chceme dodat lavičky. Letos šlo jen o test, zaplavili jsme jej nízkou hladinou, není to úplně ideální. Ale chce se z toho poučit, jak to dělat příštích letech,” doplnil Hladík.

V Brně se na přírodních plochách bruslí i jinde, Brňané za zimními radovánkami vyrazili třeba do Mariánského údolí nebo na Brněnskou přehradu, tam jsou ale některá místa velmi nebezpečná. Konkrétně jde o oblast přístaviště, Sokolského koupaliště nebo Rokle. Solidní tloušťka ledu je na Žebětínském rybníku, kde dosahuje až 13 centimetrů.