05. 02. 2023 Dnes má svátek Dobromila

Na turnaj Euro Hockey Tour do Švédska byli nominováni Holík s Králem

Českou reprezentaci čeká za týden třetí turnaj v této sezoně a první v letošním kalendářním roce. Hlavní trenér Filip Pešán na Švédské hokejové hry nominoval i dva hráče Komety - obránce Filipa Krále a útočníka Petra Holíka.
holik-kral

Foto:

HC Kometa, redakce

Petr Holík prošel mládežnickými reprezentačními výběry, představil se jednom světovém šampionátu do 18 let a dvou MS do 20 let. V seniorské reprezentaci dosud odehrál 34 utkání s bilancí 10+8. Naposledy reprezentoval v sezóně 2018/2019.

Obránce Filip Král prošel všemi mládežnickými reprezentacemi, v kategorii do 18 let se dočkal vítězství na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Za sebou má také světový šampionát do 18 let a dvě MS do 20 let, v seniorské reprezentaci jej však čekají premiérové zápasy. „Z nominace jsem nadšený, za takovou šanci jsem rád. Těším se, že po nějaké době obléknu reprezentační dres. Zatím to byly mládežnické výběry, poprvé si zahraju také za áčko," říká bezprostředně po nominaci obránce Komety Filip Král.

Český tým se ve Švédském Malmö utká postupně ve čtvrtek 11.února v 19 hodin s domácími Švédy, v sobotu pak od 12 hodin s Finskem a v neděli také ve 12 hodin nastoupí proti Rusku. Všechny zápasy vysílá Česká televize na programu ČT Sport (čtvrtek) a ČT 2 (sobota a neděle).

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT