AVION Shopping Park Brno, první a zároveň nejstarší brněnské nákupní centrum, projde největším rozšířením a modernizací ve své historii. Během příštího roku tu vyroste část nového traktu, ve kterém bude mimo jiné umístěno největší kino v ČR s 19 promítacími sály. Po dobu modernizace zůstane nákupní centrum v plném provozu.

Obchodní centrum bude větší, modernější, s novými obchody, restauracemi a 19sálovým multiplexem. Již koncem minulého roku byly započaty první demoliční a deinstalační práce, které nyní nabírají na obrátkách. „V polovině května byly dokončeny demoliční práce a následně začneme budovat a stavět,“ uvedl Petr Navrátil, ředitel obchodního centra AVION Brno. Během příštího roku zde vyroste první část půlkruhového traktu s novými obchody, restauracemi a multiplexem. Celková plocha centra se tak zvýší o 14 000 m2 prodejní plochy, což by se dalo přirovnat k ploše 3 fotbalových hřišť. Výdaje na první stavební fázi odhaduje vedení centra na 1,3 miliardy korun. Celý projekt by měl dle odhadů přinést více než 600 nových pracovních míst. Nákupní centrum přitom po dobu modernizace zůstane plně v provozu.

Jedním z magnetů modernizovaného centra bude největší multiplex v České republice s devatenácti promítacími sály a kapacitou více než 3.500 míst. Jeho otevření se plánuje na druhou polovinu roku 2020. „Přestože se rozrosteme po všech stránkách, chceme nadále zůstat příjemným a kompaktním centrem, které zákazníkům nabízí všechny důležité typy obchodů a služeb. Kdo bude chtít, nakoupí u nás během chvilky, a kdo bude mít čas a chuť, může u nás strávit i půl dne,“ doplnil Navrátil.

Ten dále doplnil, že z původních nájemců se vrátí například dm drogerie či Gate, do nových, větších prostor se přesune oblíbený obchod s elektronikou Datart. „Rodiče s dětmi jistě potěší obří hračkářství Pompo, milovníky dobrých jídel pak zase WOK & SUSHI s konceptem ‚All you can eat‘, kde za jednu cenu můžete sníst tolik, kolik zvládnete,“ upřesnil Navrátil.

Kvůli probíhající stavbě je z bezpečnostních důvodů dočasně zahrazen průchod mezi budovami nákupní pasáže a IKEA. V budoucnu však bude opět zprovozněn. Na zadní straně budovy, směrem od ústí ulice Vomáčkovy, je naplánován plnohodnotný vstup do nákupní pasáže. Zadní strana centra podél oblíbené cyklostezky bude přívětivá i k cyklistům.

„Pro ně chystáme dostatečné množství cyklo stojanů, k dispozici budou mít občerstvovací stanici i místo k odpočinku,“ uzavřel ředitel Navrátil.