Nápad kamarádů Filipa Štosse a Martina Martinčíka vznikl už předloni, kdy samotný projekt AIM započal. „Vnímáme velký problém malého pohybu u dětí a s tím i další případné problémy. Proto jsme se rozhodli založit AIM Kempy, skrze které jim nejen zprostředkujeme sportovní zážitky na celý život, ale především jim pomůžeme s výběrem toho pravého sportu přesně pro ně,“ popsal zpravodajskému portálu BRŇAN motivaci ke vzniku projektu jeden z jeho zakladatelů Filip Štoss.

Prvotním úkolem AIM kempů je pomoci najít v dětech talent, který často zadupe nedostatečná pozornost trenérů. „Problémem ale je, že většina svůj vnitřní plamen dost často přes svůj skrytý talent nemůže najít. Proto jej chceme pomocí AIM Kempů zapalovat už od nejútlejšího věku. Ve zkratce se jedná o příměstské kempy, na kterých si děti zkusí hned šest různých sportů – judo, tenis, atletiku, florbal, gymnastiku a basketbal,“ popsal Štoss s tím, že projekt je provázaný výstižným sloganem Ignite the flame (Zapálit plamen).

Patrně největší tahákem pro školáky jsou logicky slavná jména, kterými AIM doslova přetéká. „Minulý ročník AIM Kempy navštívila třeba bývalá olympionička Šárka Kašpárková, pod jejímž dohledem si účastníci zkusili pár atletických disciplín. Dále také UFC bojovník a vycházející česká hvězda MMA, Jiří Denisa Procházka, který dětem ukázal, jak vypadá pravý zápasnický trénink,“ upřesnil Štoss.

V podobném duchu se podle něj nesla také návštěva českého judistického reprezentanta Davida Klammerta. „Nesmíme opomenout ani bývalé profesionální fotbalisty Luboše Kaloudu nebo Petra Švancaru. Děti jsme také vtáhli do světa motosportu návštěvou bývalého jezdce nejprestižnějšího seriálu mistrovství světa silničních motocyklů Jakuba Kornfeila,“ doplnil Filip Štoss s tím, že informace ke kempům najdou zájemci na webu aimsport.cz.

Organizátoři sportovních kempů chtějí dostat ke sportu co nejvíce školáků ve věku od šesti do třinácti let. Právě v tomto věku se totiž děti sportovně nejvíce hledají a snaží se vyzkoušet a najít to pravé. „My jim tu cestu chceme co nejvíce usnadnit a v jednom týdnu si vyzkouší hned šest sportů, které jim navíc zpestří i profesionální sportovci,“ popsal dění na kempech Filip Štoss.

K vyhledání správného sportu ratolestem a zejména jejich rodičům určitě pomůže i souhrnné hodnocení, které každý účastník po kempu obdrží. „V něm se dočtou, kam doporučujeme směřovat další sportovní vývoj jejich ratolesti. V rámci našich spoluprací s kluby jsme schopni rodičům předat kontakt na konkrétní sportovní tým, kam se může po kempech dítě přihlásit,“ dodal organizátor kempů.