Krásná novorozená holčička, s netradičním místem narození. Tak by se dal shrnout příběh, který se odehrál před dvěma týdny v Kuřimi. Nyní se o něj podělili jihomoravští záchranáři.

Na světě je Josefínka necelé dva týdny a narodila se poněkud netradičně

V rodném listě by mohla mít podle záchranářů s nadsázkou uvedeno jako místo narození „parkoviště u obalovny“. Josefínka se totiž narodila na zadním sedadle auta na parkovišti poblíž Kuřimi na Brněnsku. Na svět chtěla tak rychle, že k nastávajícím rodičům nestačila dojet ani vyslaná záchranka.

Holčičku, prvorozené dítko, tak na svět přivedl tatínek

„Bylo brzy ráno a nastávající rodiče vyrazili směr porodnice, protože bylo jasné, že se něco blíží. Ovšem nedojeli, miminko se urputně hlásilo o svá práva, a tak tatínek s pomocí naší operátorky přivedl prvorozenou dcerku na svět na zadním sedadle auta. Jemu i statečné mamince patří velká pochvala. Na místo dorazila lékařská i záchranářská posádka, zdravotníci zkontrolovali stav maminky i miminka, poskytli přednemocniční neodkladnou péči a převezli rodičku s dceruškou do porodnice,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

„Děkujeme za osobní i telefonickou podporu a pomoc při porodu naší dcery Josefínky. Rodili jsme 9. 12. 2022 v 4:25 na parkovišti u obalovny nedaleko Kuřimi. Vše dobře dopadlo a já vám za všechny účastníky ještě jednou moc děkuji. S pozdravem Petr, Eliška a malá Josefínka“

Záchranáři, kteří byli na místě, oba rodiče pochválili, o děvčátku se teď nemluví jinak, než jako o „adventnímu miminku“

„Kolegové, kteří při porodu pomáhali, Hana Kochová, Roman Soušek, Jan Zdráhal, Jan Přikryl a Pavel Pleva posílají našemu „adventnímu miminku“ i jeho rodičům přání všeho nejlepšího. Buďte hlavně zdraví a ať jsou ty Vaše společné první Vánoce prostě překrásné,“ uzavřela Bothová.