fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Nedělní pohled do brněnských Tuřan: chystají stavbu nového zdravotního střediska

Dnešní Nedělní pohled tentokrát míří do brněnské městské části Tuřany, kde se připravuje výstavba nového zdravotního střediska.
strediskoturany

Foto:

ÚMČ Brno-Tuřany

V Tuřanech nyní sídlí zdravotní středisko v tamním Domově pro seniory Holásecká. „Ten by se měl rozšiřovat, proto bylo rozhodnuto, že se naproti radnici postaví nová poliklinika,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN tuřanský starosta Radomír Vondra (Žijeme zde).

K projektu už je podle něj hotový geologický průzkum a nyní probíhá stavebně technický průzkum a také výběrové řízení na projektanta. Na projekt, který by měl být hotový do konce letošního roku, dostala městská část od magistrátu dotaci dva miliony korun. „Nové zdravotní středisko přijde na osmdesát milionů korun a financovat to bude také město,“ upřesnil starosta.

V moderně střiženém objektu polikliniky, který by měl být obklopen stromy a zelení, by měl být podle něj kromě pošty a obchodu dětský lékař, tři praktičtí lékaři a dva zubaři. „Jednoho zubaře však sháníme už teď, protože paní doktorka Mendelová ukončila činnost své stomatologické ordinace a odešla do důchodu, takže hledáme náhradu,“ uvedl Radomír Vondra.

Ten může novému zubaři nebo zubařce nabídnout kompletně zařízenou ordinaci. „Stomatolog se však v dnešní době velmi těžko hledá,“ posteskl si tuřanský starosta, který se snaží zapojit do shánění zubaře i obyvatele Tuřan, když zveřejnil výzvu s prosbou o pomoc v místním zpravodaji.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT