fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Nedělní pohled na brněnské Vinohrady: otevřeli tam pump track z participativního rozpočtu

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát na brněnské Vinohrady, kde nedávno otevřeli nový cyklopark s pumptrackovou dráhou. Projekt uspěl v participativním rozpočtu.
cyklopark1-vinohradybrno-cz

Foto:

vinohrady.brno.cz

Navrhovatel Petr Buršík přihlásil do participativního rozpočtu Dáme na vás nápad na realizaci místa přinášejícího sportovní zážitky při jízdě na vlnách a v zatáčkách pumptrackové dráhy.

„Cílem projektu bylo vytvořit prostor, kde si malí i velcí z Vinohrad, Líšně a okolí budou moct užít pohyb na všem, co jezdí: na kole, koloběžce, skateboardu či bruslích,“ uvedl v návrhu projektu. Ten nakonec získal 1 747 hlasů a umístil se ve třetím ročníku participativního rozpočtu na 13. příčce.

Návrh pumptrackové dráhy i samotné zhotovení pro město udělala světoznámá společnost Velosolutions, která vytváří také pumptracky pro mistrovství světa i jiné významné sportovní akce.

Navržený rozpočet projektu byl tři miliony korun, výstavba cykloparku však byla nakonec ještě o víc než půl milionu korun dražší. Na pumptrackové dráze si tak nyní mohou milovníci adrenalinu na kolech užít požitek z jízdy na typických kopečcích a v klopených zatáčkách.

„Jsem rád, že jsme díky projektu Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní financovaného z participativního rozpočtu mohli vytvořit skvělou pumptrackovou dráhu. Nejeden Brňan, který strávil dětství v okolí této lokality, si určitě vzpomene na své ježdění v blátě a ocení nové, kvalitní sportoviště, stejně jako malí i větší jezdci v průběhu slavnostního otevření. Jejich nadšení a potěšení z jízdy na nové dráze byly opravdu inspirativní,“ uvedl na webu města náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Participativní rozpočet Dáme na vás umožňuje Brňanům přihlašovat projekty, které pomáhají zlepšit život v Brně. Na základě jejich nápadů již bylo dokončeno 29 projektů a na dalších se pracuje.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT