fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nedělní pohled na Brno-střed: lidé se můžou zabavit v novém centru volného času ve Vojtově ulici

Dnešní Nedělní pohled míří na Brno-střed, kde lidem nabízí zábavu a prostor pro koníčky nové volnočasové centrum ve Vojtově ulici 7. Provozuje je příspěvková organizace městské části Kávéeska.
vyst-3

Foto:

brno-stred.cz

Ta už řadu let zajišťuje provoz Divadla Polárka, klubu Leitnerova a centra volného času Botanka. Nové volnočasové centrum Vojtova nabízí prostor pro mezigenerační setkávání a aktivní trávení volného času.

Celková plocha vnitřního prostoru centra je zhruba 750 metrů čtverečních a nabízí sál o ploše 63 metrů čtverečních pro cvičení, v dalším sále čítajícím 84 metrů čtverečních se odehrají přednášky, koncerty a větší setkání.

Lidé tam najdou výtvarnou dílnu, dětskou klubovnu a zázemí se šatnami a sociálním zařízením. Centrum má bezbariérový vstup a výtah. V letních měsících se pro kulturní a společenské akce využijí atrium, zahrada a hřiště ve vnitrobloku.

Můžou si tam zacvičit, zazpívat, tvořit i malovat celé rodiny od těch nejmenších až po ty nejstarší. Zájemci si jistě vyberou mezi pohybovými, hudebními i výtvarnými kurzy. Centrum nabízí i tvořivé dílny, přednášky, výlety, hudební vystoupení i akce pro širší veřejnost.

„V programu centra naleznete i pravidelné cvičení, třeba fitness, jógu, kalanetiku, pilates, ale i hudební a výtvarné tvůrčí workshopy. Přichystána je spousta přednášek a diskuzí například o historii města Brna, výživě a zdraví, bezpečnosti na internetu, ale i cestovatelské večery,“ vypočítal zpravodajskému portálu BRŇAN starosta Brna-středu Vojtěch Mencl (ODS) s tím, že věří, že si lidé z pestré nabídky určitě vyberou aktivitu, která je bude bavit.

Kávéeska naplánovala třeba rodinná hravá víkendová odpoledne, která jsou zároveň malou ochutnávkou nabízených kroužků. Třeba pohybové divadlo nebo folklórníček děti zaručeně nadchnou. Na své si přijdou i milovníci hudby a tance. Vojtova chystá hned několik společenských podvečerů u vína včetně písniček na přání.

„Témata jako mezigenerační setkávání, aktivní stárnutí, péče, solidarita, angažovanost rodin nebo prorodinné aktivity jsou v této době velmi frekventovaná hesla. A my se je snažíme uvést do života, nejen o nich hovořit,“ doplnil ředitel Kávéesky Tomáš Pavčík.

Vizí centra je udržovat živou komunitu, která bude efektivně využívat volný čas a zapojovat se do veřejného života. Vojtova byla také úspěšná při získání finanční podpory od Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci projektu Obec přátelská rodině a Obec přátelská seniorům 2021.

Líbí se mi

1
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT