Nejrychlejším bruslařem extraligy je mladík z Komety Luboš Horký

Reprezentoval Kometu v rychlosti bruslení a uspěl na výbornou. V čase 13,79 si Luboš Horký dojel pro první místo a v projektu "Extraligová NEJ" mu náleží titul pro nejrychlejšího muže nejvyšší české soutěže.

  • Foto

    HC Kometa/I.Dostál

Jak hodnotí dvaadvacetiletý brněnský útočník tuto disciplínu a co dalšího prozradil před pátečním zápasem na ledě kladenských Rytířů?

 

Jak s odstupem času hodnotíte utkání v Liberci? Asi není náhoda, že vyhráli už dvanáct domácích utkání v řadě, že?
Takový zápas se mi hodnotí těžko - vysoká prohra, nedali jsme ani gól. Liberec byl bohužel všude o krok dřív, dohrával osobní souboje, a proto zaslouženě vyhrál.

V základní části extraligy už je odehráno 36 kol z celkového počtu 52. Zdá se vám letošní ročník něčím specifický?  
Že by mě vyloženě něco překvapilo, to asi ne. Sezona však letí hrozně rychle, do konce základní části už nezbývá moc zápasů. Musíme ještě posbírat co nejvíc bodů a připravit se co nejlépe na play-off.

V pátek vás čeká další venkovní zápas, tentokrát proti Kladnu, které v neděli přehrálo 8:4 Spartu a drží se v elitní desítce. Co očekáváte od vzájemného duelu?
Ano, Kladno vyhrálo vysoko poslední zápas proti silné Spartě. Určitě na to budou chtít navázat, ale my tam jedeme s jediným cílem – vyhrát i třetí vzájemný zápas a dovézt body domů do Brna.

První utkání na ledě Rytířů bylo hodně těsné. Je složité se přizpůsobit úzkému kladenskému kluzišti a stylu hry, který na něm praktikují?
Určitě je to něco trošku jiného. Někomu to vyhovuje víc, někomu zase méně, ale podařilo se nám tam vyhrát už jednou, tak proč ne znovu.

Jak jste zatím spokojený se svými výkony?
Spokojený být nemůžu, moje hra se musí určitě zlepšit. Chtěl bych sbírat víc bodů a vyvarovat se chyb.

Za Kometu máte v této sezoně odehraných 32 zápasů a vyzkoušel jste si spolupráci v různých formacích. Jak jste se cítil poslední zápasy po boku Jakuba Orsavy a Daniela Rákose?
Je to tak, už jsem hrál prakticky skoro se všemi. Poslední zápasy po boku těchto dvou a všichni víme, že se jedná o dva zkušené hráče. Měli jsme tam lepší i horší střídání, určitě nemůžu říct, že by se mi s nimi hrálo špatně.

V seriálu „Extraligová NEJ“ jste vyhrál trofej pro nejrychlejšího bruslaře. Vnímáte rychlost jako svou největší výhodu?
Určitě, rychlost by měla být moje silnější stránka. Jsem rád, že se mi tuto soutěž podařilo vyhrát a je jen na mně, abych to v zápasech dokázal víc prodat.

Jak těžké je v utkání využít té rychlosti i s pukem na holi?
Někdy je to lehčí, někdy těžší. Když dostanete puk do plné jízdy a je před vámi třeba jen jeden hráč, tak se toho využít dá. Pokud musíte přejít přes více hráčů, do toho co nejrychleji bruslit a kontrolovat puk, už je to složitější.

V NHL se chystá koncem ledna utkání hvězd a s ním spojené soutěže v tradičních disciplínách. Sledujete, jak tam probíhá rychlostní zkouška?
All-stars sleduju každý rok ze záznamu - jak samotný zápas, tak dovednostní disciplíny. Účinkují tam nejlepší hráči, takže se kochám tím, co vymýšlí za akce. Kdybychom porovnávali můj čas s McDavidem, asi bychom našli velký rozdíl. Radši budu jen sledovat a neporovnávat. (smích)

Je potřeba na rychlosti bruslení neustále pracovat?
Že bych ji nějak speciálně piloval, to se úplně říct nedá. Člověk se s tím musí narodit a určitě je to výhoda, když tu rychlost máte a dáte ji i do zápasu.