fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Největší akce na Brněnském výstavišti- Mezinárodní strojírenský veletrh, začne už za měsíc

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50 % vystavovatelů a 10 % návštěvníků.
msv-2018-msv-2018-24

Foto:

BVV/MSV 2018

Hlavním tématem letošního MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se souběžně s MSV konají i veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH. Zvýrazněným tématem veletrhu ENVITECH je cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přibližně 300 novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

Poprvé se MSV konal v Brně už před šedesáti lety. Zhruba před deseti lety, v době ekonomické krize, zažíval i tento tradiční veletrh problematické období, zájem vystavovatelů klesal. Po nastartování ekonomiky však začal stejně jako vystavující firmy růst a v posledních letech musí vedení Veletrhů Brno některé zájemce odmítat nebo jim nemůže dát požadovanou výstavní plochu. Loni přijelo přes 1600 vystavovatelů a za týden konání veletrhu přišlo do areálu 80.000 lidí.

Pro letošní ročník se otevřou brány brněnského výstaviště ve dnech 7. – 11.října.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT