Některá sběrná střediska v Brně budou k dispozici s celotýdenním provozem

  • Foto

    redakce (MOŠ archiv)

Město navýší počet sběrných středisek, která budou k dispozici i o víkendu. Doposud mělo celotýdenní provoz pět středisek. Od října bude takto otevřeno největší středisko v brněnských  Žabovřeskách na Sochorově ulici. Novináře o tom informoval náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) a předseda představenstva SAKO a místostarosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

„Zájem občanů o možnost navštívit sběrná střediska stále stoupá. Proto jsme se rozhodli posílit spádovost míst s celotýdenním provozem. Žabovřesky jsou v části Brna, kde víkendově nebylo k dispozici žádné středisko, proto tato lokalita,“ uvedl Hladík.

„Ze strany občanů byl opravdu velký zájem a dostávali jsme i četné písemné žádosti. Proto jsem rád, že nám brněnští radní vyšli vstříc a od října tak sběrný dvůr bude k dispozici nejen v dosavadní provozní době, ale i v sobotu odpoledne a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin, pouze s obědovou pauzou,“ doplnil Leder.

Město v oblasti třídění odpadů svoji nabídku za poslední měsíce výrazně zkvalitňuje. Obnovilo fungování RE-Use a Re-Nab center a navýšilo počet těchto center na sedm. Hladík podtrhl, že od dubna město sváží bioodpad, zdarma lze odevzdat vysloužilé pneumatiky a navíc se během léta otevřela dvě nová sběrná střediska.

„Momentálně je v Brně 38 sběrných středisek, s tím, že na Sochorově jde o největší ve městě. Na manipulační ploše téměř 1 600 m2 je 19 nádob na odpad, z toho 9 velkoobjemových kontejnerů. Středisko této velikosti může ročně vytřídit na 720 tun nepotřebného odpadu, který se nevejde do barevných kontejnerů, jako např. textil, kovy či biologický odpad,“ uzavřel Leder.