fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nemáte byt nebo práci? Brno vám pomůže

Město Brno dostane v nejbližších dnech 40 milionů na sociální projekty o práci a bydlení.
girl-10646591920

Foto:

ilu, redakce

Do městské kasy mají přitéct dotace z Evropské unie ve výši 40 milionů korun na sociální projekty. Jejich cílem je pomoct lidem s problémy najít nebo si udržet práci a bydlení. Projekty jsou na tři roky, dotace pokryjí 95 procent nákladů a zbytek dá město. Podle zakladatelů těchto projektů, vzniknou takto desítky tréninkových pracovních míst v městských firmách. Díky pomoci sociálních pracovníků se účastník může dočkat pomocné ruky i při řešení dluhu s nájmem. "Cílem projektu je znovu zapojit dlouhodobě nezaměstnané do volného pracovního trhu," uvedl Matěj Hollan, náměstek primátora města Brna.

Právě na podporu zaměstnanosti by mělo přijít více jak 12 milionů korun. V městských společnostech se následně vytvoří tréninková místa a za 80 hodin práce měsíčně budou pobírat mzdu kolem 5500 korun, nic se ale nebude měnit na tom, že tito lidé budou stále v evidenci úřadu práce. Pokud bude mít daná společnost zájem, schopného pracovníka může následně zaměstnat.

Do městské kasy přijdou ale i finance na dva projekty spojené s bydlením. Jeden z nich za 16 milionů má zamezit ztrátě bydlení. "I když město a městské části evidují značné dluhy na nájemném, systém prevence ztráty bydlení tu dosud existuje v omezené míře. Pracovníci nemají dost času ani kompetencí na intenzivní práci s dlužníky, rezervy jsou ve spolupráci mezi pracovníky bytových odborů a odboru sociální péče nebo organizacemi poskytujícími sociální služby," uvedl zastupitel pro sociální začleňování Martin Freund. Ten dále dodal, že do projektu je zapojeno devět městských částí. Poslední, desetimilionový projekt, má zlepšit situaci zhruba 300 lidí v bytové nouzi.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT