fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nemocnice na jihu Moravy se připravují na očkování čtvrtou dávkou vakcíny

il-ocko-pixos

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Nemocnice na jihu Moravy se připravují na možný zvýšený zájem o očkování v souvislosti se zahájením očkování čtvrtou dávkou vakcíny proti koronaviru. To v Česku začíná dnes, jak oznámil v pátek ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Většina nemocnic v kraji v pondělí neočkuje. V posledních týdnech byl zájem o očkování proti covidu stabilní, řekli dnes mluvčí největších nemocnic v kraji.

Ze čtyř oslovených nemocnic má očkovací centrum v pondělí otevřeno Fakultní nemocnice Brno. "Dnes ráno po otevření očkovacího centra bylo v čekárně přibližně deset lidí, což nebývá obvyklé, důvodem může být zájem o čtvrtou dávku. Očkování u nás probíhá již delší dobu bez registrace, proto zatím nevidíme zvýšený zájem na další dny, lidé ale telefonují a na možnost očkování čtvrtou dávkou se ptají," uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá.

Další nemocnice v kraji kvůli malému počtu očkovaných v uplynulých měsících podávají vakcínu proti koronaviru pouze v některé dny v týdnu. Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) v Brně otevírá očkovací centrum každý pátek, i tam ale lidé telefonují a na čtvrtou dávku se ptají. "Kvůli podávání čtvrté dávky budeme muset očkovací centrum kapacitně i personálně posílit. Vzhledem k tomu, že tuto možnost pan ministr oznámil v pátek, začínáme se na větší zájem připravovat," řekl mluvčí FNUSA Jiří Erlebach.

Nemocnice ve Znojmě a Břeclavi zatím dotazy na čtvrtou dávku nezaznamenaly. Ani tam se neočkuje každý den a zájem o vakcínu proti covidu je v posledních týdnech stálý. "Očkujeme dva dny v týdnu, ve středu a v pátek, každý z těchto dnů obvykle 20 až 30 lidí, většinou se jednalo o třetí dávky. Postup koordinujeme s krajským úřadem," uvedla mluvčí břeclavské nemocnice Eliška Windová.

Ve znojemské nemocnici očkují proti covidu pouze ve čtvrtek dopoledne přibližně 20 lidí každý týden. Pokud zájemců po zahájení očkování čtvrtou dávkou přibyde, jsou připraveni otevírací dobu centra rozšířit.

Možnost nechat se očkovat čtvrtou dávkou vakcíny proti koronaviru oznámil ministr zdravotnictví v pátek, mohou ji využít lidé starší 18 let, u nichž uplynuly více než čtyři měsíce od podání třetí dávky. V celém Česku bylo podle webu ministerstva zdravotnictví dosud podáno 17,690.780 očkovacích dávek.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT