Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně plánuje výstavbu nové jídelny a kuchyně. Odhadované náklady jsou 400 milionů korun, řekl ředitel nemocnice Vlastimil Vajdák. Více ukáže až studie a následná soutěž. Současná kuchyně připravuje denně zhruba 2000 jídel.

S výstavbou se počítá asi za pět let

Stravovací provoz je nyní v objektu V. Nový by měl být v místě objektu CH místo očního oddělení. „Vznikl by tam stravovací provoz, kde by byla kuchyně, jídelna, ale i oddělení léčebné výživy. Dále by se tam nacházely prostory pro výuku a knihovna,“ uvedl Vajdák.

V současnosti kuchyně připravuje denně 1200 až 1300 obědů pro zaměstnance a 600 až 700 jídel pro pacienty od snídaní až po večeře. „Je to pro nemocnici i pro detašovaná pracoviště, takže se jídla rozváží na Berkovu ulici, do Lískovce, na Výstavní ulici i do Bioparku,“ řekl mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

Díky novému objektu bude možné zbourat staré budovy stravovacího provozu a mikrobiologie a patologie

„Na jejich místě pak vyroste nový objekt chirurgických oborů, kam se přesunuta první a druhá chirurgie, ortopedie a zobrazovací metody. Dotvoří se tak komplex akutní medicíny. Teď jsou tyto obory ve starých budovách různě po areálu a neumožňuje to rozvoj. Pokoje jsou po šesti se společným sociálním a podobně,“ řekl Vajdák.

V budoucnu pak ředitel plánuje přesunout do areálu nemocnice v centru města plastickou chirurgii z Berkovy ulice

„Nyní tam musí jezdit lékaři, vzorky, krev. Takto bychom to měli vše při jednom,“ poznamenal ředitel. Plastičtí lékaři provádějí zákroky například po nehodách a úrazech. V nových prostorách by se ale nabízela i možnost pro zákroky, které nejsou ze zdravotního hlediska nutné a lidé se pro ně rozhodnou z vlastní vůle nebo estetických důvodů.