fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Nemocnice u sv. Anny v Brně omezuje kvůli covidu návštěvy na středu a neděli

20210719-125606

Foto:

redakce (MOŠ archiv)

Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně omezuje návštěvy v souvislosti se zhoršující se situací kvůli šíření nemoci covid-19. Od pátku budou návštěvy možné jen ve středu a v neděli. Návštěvníci musejí nosit respirátory. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí nemocnice Jiří Erlebach.

„Hospitalizované pacienty bude od pátku 29. 7. včetně možné navštěvovat dva dny v týdnu, a to v neděli a středu vždy od 14:00 do 18:00 hodin. Návštěvníci jsou po celou dobu pobytu na oddělení povinni nosit respirátor třídy FFP2, při vstupu se vyžaduje také desinfekce rukou. Zároveň žádáme návštěvníky, aby za svými blízkými chodili pouze v případě, že se cítí zcela zdraví,“ popsal Erlebach.

Momentálně v nemocnici leží 7 pacientů s nemocí COVID-19, z toho je jeden ve vážném stavu. Další pacienti s nemocí COVID-19 leží na standardních lůžkách, tři s podporou kyslíku. „Současně léčíme také dva post covidové pacienty, jeden je připojen na umělou plicní ventilaci,“ doplnil Erlebach, který zdůraznil, že za pacienty hospitalizovanými s covidem návštěvy nesmí.

V posledních týdnech se zvyšuje jak počet nově potvrzených případů nemoci covid v kraji, tak počet hospitalizovaných pacientů s nákazou v nemocnicích na jižní Moravě.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT