Kromě deseti zásahů si snajpr Řezníček připsal i pět gólových přihrávek, což u něj není obvyklé. „Je pravda, že tolik nahrávek ve statistikách nemívám, a pět po polovině soutěže jsem jich snad neměl nikdy. Nějakým způsobem si vpředu navzájem vyhovíme, takže to asi vyplývá z toho. Je to jen plus,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web elitní střelec.

Jeho další rolí je i vytváření prostoru pro ostatní hráče, například pro Jakuba Přichystala, kterému nahrál hned na tři góly. „Jsou zápasy, kdy mě brání oba stopeři, pro kluky to pak znamená více prostoru. Jako celek se to těžko brání, v tom je naše výhoda. A když už se v zápasech do šancí dostaneme, máme i kvalitu na to, abychom je proměnili,“ upřesnil útočník.

Ten je stejně jako spoluhráči a trenéři spokojený i s týmovým bodovým ziskem – Zbrojovka během podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nasbírala 38 bodů a na druhé béčko pražské Sparty má vcelku luxusní náskok deseti bodů.

„Z hlediska bodů je to velká paráda, takový počin. Ne každý zápas se nám povedl, to si dobře uvědomujeme, pořád je co zlepšovat, mrzí nás hlavně domácí ztráty. Prohrát se může, soutěž je těžká a bez prohry se absolvovat nedá, ale doma bychom body ztrácet neměli. Celkově podzim nebyl zrovna v suchém triku, ale body se počítají,“ uvedl kapitán Zbrojovky.

Tvrdí také, že jarní část druhé ligy, v níž je jediným cílem Brňanů postoupit zpět do první ligy, bude náročnější než podzim, protože se na ně bude chtít každý vytáhnout. „Je před námi čtrnáct zápasů, to je spousta bodů ve hře, takže nesmíme polevit. Náskok se může rozplynout, pokud to jakkoliv podceníme. To si, myslím, všichni uvědomujeme, nikdo nejásá předčasně. Jsme pořád v půlce,“ upozornil Jakub Řezníček.

Ten drtivou většinu utkání dohrál do konce, takže i v minutáži je na špici týmových statistik, víc toho odehrál jen Jan Hladík. „Trenér ví, že jsem schopný odehrát celý zápas. Jsem samozřejmě rád, málokterý hráč chce být střídaný. Fyzicky to zvládám, tak proč ne. Navíc často potřebujeme buď dát v závěru gól, nebo podržet míč,“ vysvětlil.

Řezníček si nyní užívá zimní volno. „Poslední roky jsem to moc nezažil, liga se hraje dlouho a začíná brzy. Minulý rok to byl extrém, kdy jsme 23. prosince ve Zlíně a domů jsem se dostal až na Štědrý den. Máme nějaké individuální plány, pak nás čeká dvouměsíční příprava, podobnou jsem taky hodně dlouho nezažil. Jsem na to zvědavý, ale určitě se s tím popasuju. Teď tedy hlavně odpočíváme, ještě nás pak čeká odlet do Dubaje. Ale snažím se pořád udržovat, sportuju, abych byl nachystaný. Vím, že jaro bude náročné,“ dodal útočník.