Neukázněný šofér poničil nový travnatý koberec

Netrpělivost a naprostá arogance řidiče nejspíš byla za nevídaným manévrem v Brně na Nových Sadech. Kromě tučné pokuty bude tento řidič muset navíc zaplatit poměrně vysokou škodu.

  • Foto

    PČR

Zřejmě nervy na pochodu měl v úterý dopoledne řidič v brněnských Nových sadech. Očividně hustý provoz ho totiž přiměl provést bláhový čin, který ho nakonec vyjde pěkně draho. Pošetilý šofér se totiž rozhodl, že si čekání v koloně zkrátí. S terénním vozem se tak chtěl otočit do protisměru, jenomže v cestě mu stál čerstvě zrekonstruovaný tramvajový pás s travnatou plochou. Na něm pak navíc s offroadem nečekaně zapadl. Vyjet se mu povedlo až po několika marných pokusech a z místa navíc pohotově ujel. Řidič tak má nyní na svědomí více než padesátitisícovou škodu, a to především na poničeném travnatém koberci a pod ním uloženém zavlažovacím zařízením.

Na vzniklou situaci upozornil také strážníky ve středu dopoledne na lince 156 jeden ze svědků. Hlídka městské policie byla přímo na místě už pět minut po incidentu, což zásadně přispělo k následnému dopadení podezřelého muže. Od jednoho z řidičů totiž strážníci získali kromě konkrétních poznatků o vozidle i podrobný popiš muže, který seděl za volantem a kvůli opuštění travnatého pásu podhustil také pneumatiky. Zatímco jedna hlídka městské policie pořizovala rozsáhlou dokumentaci a změřila také, že v travnatém pásu zůstaly po odjetí vozidla dvě velké prohlubně o hloubce 0,45 m, další strážníci se pustili do pátrání po řidiči. Výrazný podíl na jeho dopadení měli i pracovníci dohledového centra městské policie, kteří další pohyb auta prostřednictvím městských kamer brzy zaměřili. Všechny získané poznatky strážníci předali republikovým policistům.

Policistům se podařilo majitele vozu bleskově vypátrat. Klíčovou roli při hledání sehráli především duchapřítomní svědci a zajištěný kamerový záznam z tramvaje. Za pošetilost hrozí šoférovi až několika tisícová sankce. 

Video můžete shlédnout na odkaze: 

https://youtu.be/3mfxFe5IMF0

Fotogalerie: