Hostům před zápasem patřila předposlední příčka, ovšem trenér domácích Jan Trousil už před utkáním varoval, že houževnatého soupeře ze severu Moravy není radno podceňovat. Vyškov před přestávkou v lize těsně nestačil na Jihlavu, kde prohrál 0:1. Nepotvrdil tak důležité domácí vítězství 4:1 nad Chrudimí a zůstal na 12. pozici.

I proto bylo důležité, aby Jihomoravané v Drnovicích nezaváhali. „Jdeme si za cílem, že musíme udělat po podzimu dvacet bodů. Máme k tomu našlápnuto perfektně, když máme dva zápasy na tři body. A chceme to zvládnout už teď,“ podotkl před zápasem trenér Jan Trousil.

Ten potřetí v ročníku poslal mezi tyče gólmana Spurného, v základu se nově představil Amadou a po zranění se vrátil Srubek. A hned úvod zápasu měl Vyškov fantastický, když ve 2. minutě otevřel z vápna skóre. Ondřeji Vintrovi skvěle sklepl centr Simr – 1:0.

Stačila však chvilka a Třinec vyrovnal. Po autu Omasty se dostal míč až k Juřenovi, jenž hlavičkou zblízka překonal brankáře. Bylo znát, že sebevědomí se přesunulo na stranu hostů a opět mohl hrozit Juřena. V desáté minutě ovšem jeho přízemní střelu úspěšně odvrátil Spurný.

Teprve kolem půlhodiny hry se Vyškov začal vracet do tempa. Z voleje vypálil Ilko, nicméně jen těsně vedle tyče. Stejně dopadla i možnost Cabadaje, jemuž po přiťuknutí od Simra sebral šanci odkopem soupeř. Jedním z klíčových momentů tak byl samotný závěr první půle, kdy hostující Djiby Ba upravil přesnou hlavičkou na 2:1 pro třinec.

Nedlouho po startu druhého poločasu měl vynikající možnost Vyškov. Centr Vintra ze strany doletěl až k zadní tyči, kde ho ovšem minul skluzující Simr. Hosté přidali třetí gól v 52. minutě poté, co Trousilovi svěřenci zaváhali uprostřed hřiště a nechali spoustu času volnému Omastovi. To znamenalo třinecký náskok 3:1 a Vyškov ztrácel ještě výrazněji.

Vyškovu nepomohlo ani střídání a třinecká pojistka tříbodového zisku následovala v 86. minutě z kopačky Javůrka, který využil chyby domácích a uklízel do prázdné brány na 4:1.

Domácí zůstali i po čtyřgólovém debaklu dvanáctí. Třinec se zatím vyšvihl na čtrnácté místo F:NL. Závěrečný souboj podzimní fáze čeká vyškovské fotbalisty v sobotu 27. listopadu, kdy se v jihomoravském derby střetnou v Brně s Líšní.

Ta v neděli neuspěla v souboji o druhé místo v tabulce s béčkem Sparty, jíž na stadionu v Praze na Strahově podlehla těsně 1:2. Utkání otevřel rychlým gólem už ve 3. minutě Drchal. Na další rozvlnění sítě si museli diváci počkat do 60. minuty, kdy zvýšil domácí vedení Vitík. Na jeho branku odpověděl hostující Málek a v závěru se Sparta o vedení strachovala. Nakonec jej však udržela, připsala si tři body a je druhá. Líšni patří třetí příčka.