Notorický podvodník nabízel spoluvězni auta. Soud mu za to potvrdil 4,5 roku vězení

Recidivista Aleš Slovik je zřejmě nenapravitelný. Sotva se za ním předloni zavřely brány vězení, vylákal ze spoluvězně skoro 300 tisíc za auta od celníků, které nikdy neexistovalo.

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Dvaačtyřicetiletý notorický podvodník nastoupil v červenci 2018 do znojemské věznice, aby si tam odkroutil trest za jiný podvod. „Už o měsíc později nabídl jednomu ze spoluvězňů, že mu sežene auta z celního úřadu od člověka, který tam pracuje. Žádný takový celník tam ale nepůsobí a koupě vozidel zajištěna nebyla,“ uvedla soudkyně Andrea Svobodová.

Podle ní však byl obžalovaný natolik přesvědčivý, že mu oběť postupně na účet Slovikovy přítelkyně nechala poslat 290 tisíc korun. Znojemský okresní soud mu za to napařil čtyři a půl roku ve věznici s ostrahou. To se však jedenáctkrát trestanému muži nelíbilo, proto se proti rozsudku odvolal. Krajský soud v Brně však jeho obhajobu, že nic neudělal, smetl ze stolu. „Zdálo by se, že je nemožné, aby vězeň dokázal zařídit zpoza mříží koupi auta. Obžalovaný to ale spoluvězni úspěšně nabídl,“ sdělila soudkyně. Podle ní je trest za tento podvod vzhledem ke zjevné nenapravitelnosti Slovika sice přísnější, ale přiměřený. Rozsudek je pravomocný.

Zdroj: 
Brňan (REJ)