Nová autobusová linka spojí po dvou letech opět Krnov na Bruntálsku a Brno. Dopravce Umbrella City Lines ale ještě musí získat licenci. První spoje vyjedou pravděpodobně v září, řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová. Linka přestala jezdit v roce 2022. Od té doby radnice Krnova a Bruntálu usilovaly o její obnovení. Dlouho ale narážely při jednáních na nezájem dopravních firem.

Přímá autobusová linka bude jezdit po trase Krnov, Bruntál a Olomouc, odtud bude pokračovat do Brna. „Až společnost získá licenci, vyjede poprvé v září,“ uvedla Círová. Dodala, že Krnov bude provoz linky dotovat do roku 2026 částkou 720.000 korun. Přispívat na provoz bude i Bruntál.

Snaha o obnovení přímého autobusového spojení mezi Krnovem a Brnem, které dopravce zrušil v srpnu 2022, se dlouho nesetkávala s úspěchem

Důvodem byl hlavně fakt, že existuje spojení vlakem či kombinované vlakem a autobusem. Ale vždy s přestupem, přímý spoj neexistuje. Z analýzy dat poskytnutých společností Arriva, která dříve přímý spoj Krnov – Brno provozovala, vyplývá, že například v páteční špičce spoj využívalo průměrně 59 cestujících. Z Brna až do Krnova v pátek pravidelně cestovalo přes 30 cestujících.