Už od konce loňského roku trápí cestující do Brna výluka vlakové dopravy, ta potrvá minimálně do konce tohoto roku. Lidem, kteří do Brna cestují, nezbývá, než využívat hlavně dolní nádraží. Jeho vybavenost ale není úplně ideální. Proto se vedení města Brna rozhodlo rozšířit nabídku služeb. Vyššího komfortu v podobě nové Čekárny se dočkají cestující už v pondělí 13. května. „Vím velmi dobře, jak je momentálně cestování pro lidi komplikované, navíc v podmínkách, které jednoznačně potřebují oživit a upravit. S projektem se začalo v lednu, za pár dnů bude realizace hotová,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

Čekárna bude prostor kultivovat a současně poskytne cestujícím komfort, moderní zázemí i zábavu. „Srdce Čekárny bude tvořit osm city modulů uzpůsobených přímo pro tyto účely. Většina prostoru bude opravdu sloužit cestujícím, kteří čekají na své spoje. Zde budou mít k dispozici pohodlné sezení, připojení k internetu i zásuvky. Současně budou mít díky informačním tabulím dokonalý přehled o aktuální dopravní situaci,“ říká primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Autorem výstavy i celého projektu Čekárna je Kancelář architekta města Brna. V jednom z prosklených modulů bude k nahlédnutí aktualizovaný model budoucí čtvrti s novým nádražím. Model uvnitř Čekárny doprovodí výstava o rozvoji oblasti mezi hlavním a dolním nádražím, historicky pojmenované Trnitá.

„Čekárna a oživení přednádražního prostoru je prvním krokem a možností k tomu, představit obyvatelům i návštěvníkům města směr, jakým se bude rozvíjet nová čtvrť Trnitá. Zároveň chceme ukázat, že je možné proměnit desítky let zapomenuté místo na zajímavý společenský prostor,“ dodal architekt Michal Sedláček, ředitel KAM. V dalším city modulu se pak představí brněnské firmy i strategické městské projekty.

Nabídku doplní také foodtrucky, které nabídnou cestujícím občerstvení, na místě bude zhruba třicet stolků se slunečníky. O úpravu okolí se postarala společnost Veřejná zeleň města Brna, která tu v těchto dnech vysazuje téměř 1400 sazenic rostlin, které budou v průběhu roku postupně vykvétat.