fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Nové parkoviště v centru Blanska nabízí šoférům skoro padesát míst

Téměř pět desítek parkovacích míst nabízí řidičům nové parkoviště, které v těchto dnech otevřeli v centru Blanska.
parkingblansko2

Foto:

Michal Záboj/blansko.cz

Parkoviště se nachází ve vnitrobloku ulic Žalkovského a Antonína Skotáka, což je v těsné blízkosti náměstí Svobody. Nová místa pro auta přitom rozšířila možnosti parkování, protože oproti dosavadním 12 parkovacím místům ve vnitrobloku nabízí nově 46 míst, přičemž tři z nich jsou vyhrazena pro osoby s postižením. Řidiči můžou po kolaudaci využívat také nový výjezd na ulici A. Skotáka.

„Nové parkoviště významně rozšiřuje možnosti parkování přímo v centru města. Jeho vybudování přišlo na 6,6 milionu korun, spolu s městem se zhruba z poloviny na nákladech podílela firma, která přestavuje bývalý obchodní dům Družba. I přes to chci ale ubezpečit, že parkoviště je veřejné, a kromě míst pro invalidy na něm nejsou žádná vyhrazená stání,“ upřesnil na webu města blanenský starosta Jiří Crha (ODS).

Stavba parkoviště, na které jako zhotovitel pracovala společnost Ronytrans, začala letos v posledním červencovém týdnu.

„Stavba zahrnovala sanaci podloží a vybudování nových parkovacích stání, nové komunikace a veřejného osvětlení. Do konce října bude ještě vysazeno šest kusů okrasných třešní, založen bude trávník, počítáme také s vysazením sedmdesátky habrů, které vytvoří živý plot mezi parkovištěm a bytovými domy,“ popsala Sylva Vágnerová z investičního oddělení blanenské radnice.

Parkoviště zůstalo nezpoplatněné. Změnila se však organizace dopravy v místě. Na parkoviště zůstává jednosměrný nájezd z Žalkovského ulice s výjezdem do ulice A. Skotáka.

Řidiči však musejí počítat s tím, že na většinu parkovacích míst budou couvat. Na stání, která se nacházejí u výjezdu z parkoviště, je však možné najíždět i přední částí vozu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT