fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Novou školní tělocvičnu v Chrlicích chce Brno podpořit 43 miliony korun

Foto:

ilustrační - Pixabay

Na výstavbu tělocvičny pro Základní školu a Mateřskou školu Jana Broskvy 3 v městské části Chrlice plánují brněnští radní poslat téměř 43 milionů korun. Záměr musí ještě potvrdit zastupitelé, budou o něm hlasovat na svém únorovém zasedání.

Předchozí tělocvična už potřebám školy nevyhovovala a městská část ji loni nechala strhnout. Nyní připravuje stavbu tělocvičny nové. Novinářům to řekla radní pro školství Irena Matonohová (STAN).

„Zohlednili jsme, že výuka tělocviku nyní probíhá v náhradních prostorách, které nejsou součástí školy, a rozhodli jsme se vyhovět v co nejkratším čase,“ uvedla Matonohová. V současnosti běží výběrové řízení na zhotovitele projektu.

Samotné Chrlice se na stavbě podílejí 15 miliony korun, dalších 7,5 milionu mohou získat jako dotaci z Národní sportovní agentury

Zda tyto peníze městská část dostane, bude jasné v březnu. Částka, kterou chtějí městští radní poskytnout, se skládá z téměř 16 milionů nevyčerpaných z minulých let a 27 milionů z letošního rozpočtu. „Peníze budou městské části poskytnuty ve chvíli, kdy bude předložena smluvní dokumentace k uskutečnění investiční akce,“ dodal tiskový mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Líbí se mi

1
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT