V rámci Dne linky 155 se ve středu podařilo vytvořit nový český rekord s názvem „nejdelší nepřetržitá resuscitace prováděná dětmi“. Malí zachránci stlačovali hrudník na figurínách nepřetržitě a bez přerušení přesně 6 hodin, od desíti dopoledne do čtyř odpoledne. Resuscitovali školáci různého věku, od prvňáčků až po deváťáky. Dětí, které se do vytváření rekordu zapojily, bylo celkem 198. Jeden ze školáků vydržel nepřetržitě stlačovat hrudník 23 minut, vytvořil tak jakýsi neoficiální rekord v rámci rekordu oficiálního  Díky moc všem, že jste to tak skvěle zvládli, navzdory tomu, že počasí nám dnes moc nepřálo. Kromě toho, že se podařilo vytvořit nový český rekord, pevně doufáme, že jsme v dětech zaseli povědomí o tom, jak správně poskytnout první pomoc v případě, že by to bylo potřeba. Cíl splněn, máme radost. 

Pokus se konal u příležitosti Dne linky 155, který připadá na 15. 5. "Čísla v datu jsou symbolická, protože znamenají právě číslo naší linky 155. Lidé se mohli na Moravském náměstí dozvědět více o práci záchranářů, prohlédnout si jejich vybavení, sanitky nebo si se záchranáři promluvit," řekla tisková mluvčí ZZS  Michaela Bothová.

Zájemci si na figurínách mohli vyzkoušet resuscitaci či se zeptat, jak postupovat například při infarktu, dětských úrazech, ale také jak sundat přilbu motorkáři po nehodě. "Vysvětlovali jsme také, jak vytvářet uličku, když jede záchranka, nebo co obnáší projekt seniorské obálky," ještě uvedla mluvčí.