fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nový stipendijní program má pomoci řešit situaci s nedostatkem zdravotnického personálu

Nový dotační program, který má za úkol zajistit a stabilizovat nelékařský zdravotnický personál v krajských nemocnicích, schválila Rada Jihomoravského kraje.
doctor-2346235-960-720

Foto:

ilustrační, redakce

Cílem a účelem tohoto dotačního programu je posílení zájmu studentů o nelékařské zdravotnické obory a zajištění kvalifikovaných zdravotních služeb obyvatelstvu v nemocnicích zřizovaných Jihomoravským krajem. 

Dotační program bude poskytovaný formou motivačního stipendia studentům nelékařských zdravotnických oborů.  Žadatelem o zařazení do tohoto stipendijního programu může být pouze student zdravotnického nelékařského oboru akreditovaného ministerstvem školství, a to:

student střední zdravotnické školy v rámci čtyřletého maturitního oboru, který úspěšně ukončil první pololetí čtvrtého ročníku studia (výše stipendia ve 4. ročníku: 30.000,- Kč za 2. pololetí školního roku 2018/2019),

student vyšší odborné zdravotnické školy v rámci tříletého studia, který úspěšné ukončil první pololetí třetího ročníku studia (výše stipendia ve 3. ročníku: 40.000,- Kč za 2. pololetí akademického roku 2018/2019),

student vysoké školy v rámci bakalářského programu, který je v šestém semestru studia (výše stipendia ve 3. ročníku: 40.000,- Kč za 2. pololetí akademického roku 2018/2019).

„Jednou z povinných příloh určených stipendijním programem je uzavřená smlouva o budoucí pracovní smlouvě s budoucím zaměstnavatelem, nemocnicí zřizovanou Jihomoravským krajem. U ní žadatel po ukončení studia uzavře pracovní smlouvu na výkon nelékařského zdravotnického povolání s plným úvazkem nejméně na tak dlouhou dobu, na jakou mu bylo poskytnuto stipendium, nejméně 6 měsíců,“ uvedl krajský radní Milan Vojta. Celkový objem finančních prostředků na stipendijní program je limitován objemem prostředků v celkové výši 1 milionu korun, který na tyto účely pro rok 2019 schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Žádost o poskytnutí dotace bude možné podat od 12. do 29. března 2019. 

"Jednou z podmínek je uzavřená smlouva o budoucí pracovní smlouvě s některou nemocnicí zřizovanou krajem. U ní žadatel po ukončení studia uzavře pracovní smlouvu na výkon nelékřského zdravotnického povolání s plným úvazkem nejméně na tak dlouhou dobu, jak dlouho mu bylo poskytnuto stipendium, nejméně ale šest měsíců," uvedl krajský radní pro zdravotnictví Milan Vojta.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT