Mrštného tvora, který vběhl pod odstavená auta, postřehla mladá žena ve Štěpánské ulici. „V telefonátu na linku 156 se rozrušeným hlasem svěřila, že může mít asi deset kilo a má z tohoto obrovského zvířete strach,“ uvedl mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Na místo se proto vypravila odchytová služba městské policie. „A leze pod auto. To je nízké auto,“ komentuje jeden ze strážníků odchyt statné nutrie na videozáznamu, kde je vidět, jak říční hlodavec přelézá zpod jednoho auta pod vedle stojící vůz.

Nutrie totiž zřejmě vytušila, že pozdvižení je tu kvůli ní, a tak nezůstávala na jednom místě a několikrát se přemístila. Mezitím dorazil městský policista s odchytovou sítí a zkušeným manévrem zvíře po chvíli lapil. „To je ale macek!“ říká ve videu strážník.

Velikostně se nutrie nacházejí přibližně mezi ondatrou a bobrem. Tělo dospělé nutrie měří mezi 40 až 70 centimetry, ocas je dlouhý 30 až 45 cm. Dospělé nutrie váží obvykle 5 až 6 kilogramů, dobře živený alfa samec může dosáhnout hmotnosti až 10 kilogramů.

„Nezraněného hlodavce poté kolegové odvezli k řece Svitavě, kde ho vypustili do volné přírody,“ dodal Pavel Šoba.