Mezi spoustu vojáků a jst si tady mohli zahrát i tematickou celohradní hru.

Na Špilberk se vrátil baron Trenck i Marie Terezie! Celý hrad byl otevřen za jednotné zvýhodněné vstupné 150 Kč, navíc zde čekal speciální program. Ocitli jste se v 18. století – v době, kdy vládla legendární Marie Terezie a kdy byl na Špilberku vězněn zdejší nejslavnější trestanec, velitel pandurů baron Trenck. Právě jemu navíc bude patřit blížící se výstava, která se otevře začátkem října. Od Trenckovy smrti totiž uplyne kulatých 270 let.

Na akci „Špilberk žije baronem Trenckem“ bylo rozhodně nač koukat. Hrad totiž zaplnilo vojsko Marie Terezie a také proslulí Trenckovi panduři. Na Špilberk dokonce přijela pozdravit návšrěvníky samotná císařovna a objevil se i sám baron. Byla zde přichystána velká hradní hra, při níž se malí i větší odvážlivci pokusili zvládnout náročný výcvik, po němž by se mohli stát elitními vojáky Marie Terezie. Kdo si troufnul, musel překonat množství překážek a úkolů, které jej zavedly takřka do všech koutů Špilberku.

Hrad navíc zaplnil řemeslný jarmark a stánky s občerstvením, na jevišti na velkém nádvoří se odehrál bohatý doprovodný program – zápolení šermířů, přehlídka módy 18. století i divadelní představení a především bitva mezi rakouskými vojáky, pandury a Prusy.