V zápase prvních dvojic se Modřickým nepovedl úvod prvního setu a brzo  prohrávali 1:4. V dalším průběhu se na domácí dotáhli a při posledním útoku se Müller nemýlil. Druhou sadu měla modřická dvojka už zcela pod kontrolou – 0:1. V duelu druhých dvojic měla ta Modřická po celý zápas navrcha s přehledem tak připsala druhý bod – 0:2. V zápase prvních trojic se projevila nepřítomnost Pospíšila a domácí elitní formace zcela jasně dominovala – 1:2. V zápase druhých trojic ukazoval Pavel Kop jak významný je pro Modřice jeho návrat do týmu.  Oba jeho spoluhráči jej v jeho výkonu podpořili a po dvou s přehledem vyhraných setech mohli slavit třetí bod – 1:3. V souboji vložených dvojic začali modřičtí mladíci s velkou chutí a vytvořili si tříbodový náskok, který udrželi prakticky až do konce první sady. Domácí už v koncovce prvního setu změnili sestavu a druhý set získali pro sebe.  Podobně se vyvíjel i třetí set a Karlovarští tak snížili stav zápasu na 2:3. V singlu Hanus nestačil na Karla Hrona a zápas byl srovnán 3:3. V první odvetě trojic pokračovala moravská trojka ve výkonu z prvního duelu a až na pár okamžiků dokázala elitní formaci domácích přehrát – 3:4.  Ve druhé odvetě trojkových sestav pozměnili Modřice sestavu a na blok šel Martin Müller. V prvním setu měli domácí náskok, který ovšem hosté dotáhli, koncovka však vyzněla pro Vary. Ve druhé sadě byl průběh obdobný, ovšem při poslední výměně Müller nekompromisně odmítl vítězství domácích. Rozhodující dějství dospělo opět do poslední možné výměny a tentokrát modřický smečař chytrým úderem přes střed zařídil vedení Modřic v zápase 3:5 a jistotu minimálně bodu. V první odvetě dvojic působili domácí v úvodním setu odevzadaně a hostující dvojka toho využila. V druhé sadě se i přes nepovedený úvod dospělo do stavu 9:9. A rozhodl zkušený kapitán Modřic Radek Pelikán technickým úderem o celkovém vítězství Městského klubu v poměru 6:3.