Pro auta je připraveno devět kategorií, pro motocykly sedm. Závodící stroje si mohou zájemci prohlédnout i v klidu mimo okruh v depu. Budou mezi nimi například motorky Jawa 350 2xOHC, ČZ-Walter 350, Tatran 50 RS či Greeves Silverstone 24 RAS.

Areál bude přístupný v sobotu i neděli od ranních hodin. V sobotu závody končí v 18:00, v neděli po 17:00.

Kromě hlavního programu se o zábavu postará burza historických vozidel, náhradních dílů a sběratelských předmětů. V pavilonu A1 bude výstava a veletrh sportovních vozidel.

Program ozvláštní i účast význačných osobností z historie závodění. "Předběžnou účast při naplnění bohatých celodenních programů přislíbily významné osobnosti, které psaly kapitoly historie za volanty závodních a sportovních vozů domácí i zahraniční produkce," uvedl Karel Kupka z Československého autoklubu pro Moravu a Slezsko. Jde například o Otto Buchbergera, Karla Mencla, Rudolfa Böhma a Václava Líma. Závodník Bedřich Fendrich na výstavišti v neděli oslaví 75. narozeniny.

Tradice závodů na brněnském výstavišti vznikla v roce 1935, tedy pět let po vzniku známého Masarykova okruhu. Závody na výstavišti však vzaly za své v roce 1967. Jejich tradici se pokouší oživit společnost Veletrhy Brno ve spolupráci s Technickým muzeem Brno, jehož stálou expozici historických vozidel je možné navštívit celoročně.