Délka tratí pro dospělé je 5 a 10 kilometrů. Kromě těchto distancí jsou pro děti připraveny závody o délce 500 a 1000 metrů. Zájemci se mohou registrovat pomocí webových stránek run-tour.cz. Akce proběhne za účasti brněnské fotbalové legendy Petra Švancary a herce a režiséra Jakuba Koháka.

Start, cíl i rozsáhlé a kvalitní zázemí bude pro běžce připraveno na parkovišti v těsné blízkosti brněnské přehrady a hotelu Orea Resort Santon. Dětské závody na 500 a 1000 m odstartují směrem k hrázi brněnské přehrady. Závod dospělých na 5 km vystartuje stejným směrem po ulici Hrázní. Po uběhnutí poloviny trati se budou běžci vracet po pěší zóně s výhledem na přehradu zpět do zázemí.

„Prýgl je ideálním místem pro závod s příjemnou atmosférou. Opět jsme trasu sestavili tak, aby si ji užil každý běžec. Jsou na ní rychlejší části, ideální pro sprint, ale i takové, kde se dá odpočinout a užít si krásné okolí kolem přehrady,“ dodává s úsměvem Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká Pojišťovna RunTour.

Z každého startovného putuje 50 Kč na konto Nadace Leontinka, která se zabývá pomocí dětem a studentům se zrakovým postižením. Pomáhá tedy každý běžec.

Starty dětských běhů jsou naplánovány od 10:00 hodin dopoledne, Nova Run 5 km startuje ve 12:00 a na nejdelší distanci se běžci vydají úderem 13:00.