Mezinárodní den průvodců sice připadá na 21. února, v Brně jej ale oslaví o pár dnů dříve o víkendu 18. a 19. února. Oblíbenou akci již po dvacáté připravilo TIC Brno ve spolupráci s Asociací průvodců ČR. Lidé tak můžou přijít poděkovat průvodcům a oslavit tento mezinárodní svátek za zvýhodněné ceny.

Objevujte město pod Špilberkem

Jubilejní ročník oblíbené akce odstartuje v sobotu 18. února v 10 hodin na nádvoří Staré radnice. „Opět můžete vyrazit objevovat město díky prohlídkám, které se těší velké oblibě Loni naši průvodci provedli 555 návštěvníků, letos máme připraveno 17 různých okruhů,” upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN ředitelka TIC Brno Jana Janulíková. Samotná akce, kterou založila Světové federace asociací turistických průvodců, má za cíl kromě zábavy také upozornit na důležitou práci průvodců.

17 témat a 23 prohlídek

V sobotu a neděli 18. a 19. února je připraveno 17 témat a celkem 23 prohlídek v režii 16 průvodců, z toho 1 v anglickém, 1 v německém a 2 v ukrajinském jazyce. Prohlídky začnou oba dva dny ve stejné časy, a to dopoledne v 10 a odpoledne ve 14 hodin.

Příběhy věznic či Divadelní tradice

Letošní výběr prohlídek je zajímavý a mnohé z těchto procházek v běžné nabídce TICu nenajdete. „Vydáme se za Příběhy brněnských věznic či Divadelními tradicemi v Brně, vysvětlíme si Názvy ulic a domovní znamení a objevíme, jak vypadalo Brno před 100 lety. Projdeme si Starou i Novou radnici a dostaneme se i mimo centrum – za Koliště do bývalého Josefova, do Králova Pole, Komína nebo Masarykovy čtvrti,“ vypočítala mluvčí TIC Brno Adéla Nováková.

Budou i cizojazyčné prohlídky

Chybět nebudou ani oblíbené Brněnské morytáty, Kuriozity a vnady města brněnského a pro rodiny s dětmi Brněnské pověsti a zajímavosti. Cizojazyčné prohlídky provedou návštěvníky centrem města a představí to nejdůležitější, co by o Brně měli vědět.

Vstupné přijde jen na 30 korun

„Město si můžete s profesionálními průvodci projít za sympatické vstupné 30 korun. Předprodej vstupenek probíhá od 1. února v Informačním centru TO JE BRNO, Panenská 1, v informačním centru pod krokodýlem, Radnická 8 a také online na webu vstupenky.ticbrno.cz,“ dodala Nováková.